MicroStrategy, 177 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı!

MicroStrategy, 177 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı!

ABD merkezli NASDAQ listesinde yer alan MicroStrategy şirketi 3.900 BTC aldığını duyurdu. Görünüşe göre şirket Bitcoin biriktirmeye devam ediyor. Firma şu anda toplamda yaklaşık 109.000 Bitcoin’e sahip.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, bugün bir tweet atarak, firmanın ortalama 45.294 Dolar’dan 3900 BTC aldığını söyledi.

Saylor‘a göre, şirket tarafından alınan Bitcoin yaklaşık 177 milyon dolara mal oldu. CEO, fonun ATM tesisi satışlarından elde edilen gelirlerden elde edildiğini dile getirdi.

Bu satın alma işlemi MicroStrategy tarafından tutulan toplam BTC sayısını 108.992‘ye ulaştırdı. En son gelişme, Michael Saylor’un amiral gemisi kripto para birimine yönelik inancının bir kanıtı oldu.

Temmuz ayında, şirketin kurucusu ve CEO’su, 2021‘in ikinci çeyreğinde kaydedilen değer düşüklüğü kaybına rağmen firmasının daha fazla Bitcoin alacağını belirtmişti .

Ayrıca Saylor daha önce, kripto para biriminin değeri düşse bile kişisel Bitcoin’ini veya şirketin BTC zulasını satması için baskı yapılmayacağını ifade etti.