Blockchain HaberleriHaberler

Microsoft, Eylül Ayında Azure Blok Zinciri Hizmetini Sessizce Kapatıyor

Microsoft, Azure Blok Zinciri Hizmetini kapatıyor ve mevcut müşterilere yeni hizmet sağlayıcılara geçişleri için yalnızca dört ay süre tanınacak

Microsoft, 10 Eylül’de kurumsal Azure Blok Zinciri Hizmetini kapatıyor ve resmi bir açıklama yapılmadan yeni dağıtımları hemen geçerli olacak şekilde kabul etmeyecek.

Azure Blockchain kullanan büyük kurumsal müşteriler, web sitesine göre JP Morgan, GE Aviation, Singapore Airlines, Starbucks ve Xbox gibi markaları içeriyor.

Duyuru, Pazartesi günü Microsoft dokümantasyon sitesinde bir gönderide yapıldı ve mevcut tüm müşterileri alternatif hizmetlere geçmeleri konusunda bilgilendirdi. 

Azure müşterisi ConsenSys kurucusu ve CEO’su Joseph Lubin konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

“Microsoft ile ilişkimizi genişletmek, kuruluşların ConsenSys Quorum ve Quorum müşteri desteğinden yararlanarak kullanıcılara zahmetsizce kurulabilen ve dağıtılabilen kurumsal düzeyde yönetilen bir blockchain hizmeti sunmasına yardımcı oluyor.”

Yaklaşan kapanış, 12 Mayıs’ta Azure mimarı Tom Kerhove tarafından yapılan bir Twitter gönderisiyle dahada fazla dikkat çekti.

Microsoft’un Azure Blok Zinciri altı yaşında ve 2015’in sonlarında tamamen yönetilen bir hizmet olarak Blok Zinciri veya BaaS önizlemesi olarak sunulmadan önce ConsenSys ile ortaklaşa Ethereum’da sandbox tarzı bir hizmetten geliştirildi.

Microsoft’un asıl hedefi. Azure için, müşterilere blok zinciri teknolojilerini ve katma değerli hizmetleri keşfetme yeteneği veren sertifikalı bir blok zinciri pazarı oluşturmaktı.

Hizmette yeni dağıtımların kabul edilmeyeceğini belirtmesine rağmen, Microsoft, yeni kullanıcılara ücretsiz kaydolmalarını sağlayan Azure sayfasını henüz kaldırmadı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu