HaberlerKripto Para Haberleri

Microsoft ve Alibaba, Ethereum’da Korsan Kullanımla Mücadele Sistemi Kuracak

Microsoft, Çinli internet devi Alibaba ve Carnegie Mellon Üniversitesi'nin araştırmalarını kullanarak Ethereum üzerinde korsanlıkla mücadele önlemleri geliştirmek istiyor.

Microsoft’un araştırma departmanı tarafından yayınlanan bir makaleye göre, Microsoft ve Çinli internet devi Alibaba, Ethereum üzerinde korsanlıkla mücadele önlemleri geliştirmek istiyor.

Alibaba ve Carnegie Mellon ile ortaklık yapan Microsoft, “Argus” olarak adlandırılan yeni sistemin, korsan bilgi verenlerin anonim kalmasına izin verirken halka açık bir blok zincirinde çalışacağını söylüyor. Microsoft’a göre, gizlilik ve şeffaflık arasında bir denge kurmak, böyle bir ağ geliştirmenin başlıca zorluklarından biriydi.

Argus, korsan içeriğin bir filigran algoritması ile orijinal kaynağa kadar izlenmesine izin verecek. Bu da aynı materyalin gerçekten sahibi olmadan birden fazla kez rapor edilmesinin mümkün olmadığı anlamına geliyor.

Microsoft, yıllardır yazılım korsanlığının kurbanı olmuştur. 2018’de, o zamanın CEO’su Steve Ballmer, Çin’de Microsoft Office kullanan şirketlerin yalnızca %1‘inin bunun için ödeme yaptığını bildirmişti.

Alibaba’nın Taobao adındaki online alışveriş sitesi de farklı türde sorunlarla karşılaştı ve sahte ürünler satıldığı iddiasıyla 2016 yılında ABD Ticaret Temsilciliği ofisinin kara listesine alındı.

Alibaba’nın fintech iştiraki Ant Group, 2020’de Çin’in en iyi sanayi kuruluşları arasında yer aldı ve Çin merkez bankasının dijital para birimi projesi olan e-CNY’nin yanı sıra blockchain geliştirmede yoğun bir şekilde yer aldı.

Mayıs ayında Microsoft, Cryptojacking adındaki kötü amaçlı yazılımlarını önlemeyi amaçlayan tehdit algılama özelliği oluşturmak için Intel ile bir ortaklık yaptığını duyurdu .

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu