Michael Saylor’un Bitcoin Hazinesi Dudak Uçuklatıyor!

Michael Saylor’un Bitcoin Hazinesi Dudak Uçuklatıyor!

Kısa Notlar

  • MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un en az 17.732 bitcoin’e sahip olduğu bildiriliyor.
  • Saylor’un bitcoin varlıkları yaklaşık 866 milyon dolar değerinde.
  • Yönetici, 6 milyon dolarlık bir BTC fiyatı hedefliyor.

Yazılım istihbarat firması MicroStrategy‘nin lideri ve Bitcoin boğası Michael Saylor‘un, 866 milyon dolar değerinde kişisel bir bitcoin cüzdanına sahip olduğu bildirildi.

Bir Markets Insider raporuna göre Saylor, Kasım ayında The Information ile yaptığı röportajda, halka açık şirketinin bitcoin biriktirme hedefinin yanı sıra biriktirmeye benzer amaçları olduğunu söyledi. CEO’nun en az 17.732 bitcoin’e sahip olduğu bildiriliyor.

Michael Saylor hiçbir zaman bitcoin’ini satmadı ve genel olarak rapora göre, “bitcoin’inizi satmanız gerektiğine kesinlikle inanmıyor”. MicroStrategy CEO’sunun, gelecekte madeni para başına 6 milyon dolarlık bir bitcoin fiyatı öngördüğünü ve mevcut seviyelere göre % 12.000’lik bir artış beklediğini düşündüğü bildirildi.

Michael Saylor, Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında gayet açık sözlüdür ve en ünlü iki kripto para arasında bir çizgi çizmektedir. Kasım ayında Bitcoin Magazine tarafından düzenlenen Twitter Spaces’ta CEO, yatırımları “çeşitlendirmek” için standart önerisini dile getirdi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Dogecoin Kurucu Ortağı, Topluluğu İçeriden Yıkmaya Çalışan DOGE Sahiplerini Hedef Aldı

Ağustos 2020’de Saylor’un yazılım işletmesi çeyrek milyon dolar değerinde bitcoin satın alarak eşler arası (P2P) para birimini birincil hazine rezerv varlığına dönüştürdü. Şirket, o zamandan beri nakit akışlarından, borçtan ve öz sermayeden yararlanarak birkaç yeni satın alma gerçekleştirdi ve Bitcoin düşüşlerinden yararlanırken, BTC’yi indirimli olarak satın aldı. MicroStrategy’nin en son satın alımı, bu ayın başlarında 82 milyon dolar değerinde bitcoin aldığında yapıldı. Şirket şu anda yaklaşık 122.478 BTC tutuyor.