HaberlerKripto Para Haberleri

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor: ”Çin’deki Madencilik Baskısı Trilyon Dolarlık Bir Hata”

Michael Saylor, kripto para madencilerine yönelik baskıyı jeopolitik bir hata olarak nitelendirdi

MicroStrategy CEO’su, Bitcoin varlıklarına 13.005 BTC daha ekledikten sonra şirketinin uzun vadeli Bitcoin satın alma stratejisini savundu. Michael Saylor, Çin’in Bitcoin’e (BTC) karşı devam eden yaptırımlarını eleştirdi ve bunun “trilyon dolarlık bir hata” olduğunu söyledi.

Saylor, Emily Chang ile Bloomberg’de Çin’in kripto para baskısını konuştu. Tecrübeli yönetici “Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yıldan yıla %100 büyüyen bir işte yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı” dedi.

Saylor ek olarak bu eylemin Çinli madenciler için bir trajedi olduğunu söyledi. Çin tarafından verilen kapatma emirleri madencileri denizaşırı ülkelere taşınmaya zorladı.

Çinli madenciler ucuz enerji fiyatları ve kriptolara sıcak bakan hükümeti nedeniyle ağırlıklı olarak Teksas‘ı tercih ediyor. Hazırlanan raporlar, Bitmain, Blockcap, Argo Blockchain ve Great American Mining’in operasyonlarını Teksas’a taşıdığına dair söylentiler olduğunu gösteriyor.

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez‘de, bu ayın başlarında, Miami’nin yerinden edilmiş madencileri karşılayacağını söylemişti.

MicroStrategy, Bitcoin varlıklarını artırıyor

Saylor, Emily Chang ile yaptığı röportajın bir bölümünü mevcut BTC düşüşünü tartışmaya ayırdı. MicroStrategy şirketi, 21 Haziran’da 100.000 BTC’nin üzerinde olan halihazırdaki varlıklarına 13.005 BTC daha ekledi. MicroStrategy ‘nin elinde tuttuğu Bitcoinlerin değeri 3 milyar doları aştı.

Michael Saylor, şirketinin stratejisini “uzun vadeli” olarak nitelendirerek konuşmalarına devam etti ve müzik için iPhone ne ise mülk için de BTC’nin o olduğunu söyledi.

“Altın, gayrimenkul ve diğer mülk varlıkları ile koleksiyon ve sanat eserlerinin değerini emiyoruz. Onu bir blok zincirine koyuyoruz, insanlara veriyoruz. Bu uzun vadeli bir trend; mülkünüzü sırtınızda taşımaktan bir milyon kat daha verimli.”

Ünlü CEO röportajından bazı ana noktalarını vurgulamak için bir tweet paylaştı. Paylaşımda “5 milyar insana neşe vermek istiyorsanız dijital müziğe ihtiyacınız var. 5 milyar insana bilgi vermek istiyorsanız dijital kitaplara ihtiyacınız var. 5 milyar insana servet vermek istiyorsanız, dijital mülke ihtiyacınız var.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu