Bitcoin HaberleriHaberler

Michael Saylor, ABD Ulusal Televizyonunda Şirketinin Bitcoin Stratejisini Açıkladı

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, CNBC'nin “Fast Money” programında Bitcoin hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın Bitcoin’e duyduğu ilgi, kripto para alanında pek çok soruyu beraberinde getiriyor.

Michael Saylor CNBC’nin “Fast Money” programında geleneksel finans ve kripto para ilişkisine dair görüşlerini paylaştı. Tecrübeli yöneticiye Bitcoin’le ilgili sorular sordu.

Saylor, konuşmasına Bitcoin’i tanımlayarak başladı:

Dünya, Bitcoin’in açık bir parasal ağ üzerinde dijital bir mülk olduğu gerçeğine inanıyor. Bu oldukça derin bir konu çünkü gezegendeki milyarlarca insana yayılacak. Bitcoin, büyük bir teknoloji ağında dijital bir altın.

Bazı insanlar MicroStrategy’nin yazılım işini bırakıp bırakmadığını merak ediyor. CEO’ya göre şirketin iki stratejisi var ve bunlardan biri Bitcoin satın almak. Saylor diyorki:

MicroStrategy, Bitcoin satın almak için Hollanda müzayedesi yapan ilk şirket. Bitcoin satın almak için dönüştürülebilir bir borç teklifi sunan ilk şirketiz. Geçen hafta, Bitcoin satın almak için üst düzey teminatlı borç teklifi yapan ilk marka olduk.

Mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sunan MicroStrategy, şu anda dünya üzerinde elinde en çok Bitcoin bulunduran şirket olarak biliniyor.

İş adamına enflasyonla ilgili ne düşündüğü sorulduğunda “ Son 12 aydır hepimiz enflasyonu bekliyorduk ” ifadelerini kullandı.

Saylor’a göre yatırımcılar Bitcoin’in %330, altının ise bu dönemde %7 yükseldiğini söylüyor. Bitcoin, altından 50 kat daha iyi performans gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu