HaberlerKripto Para Haberleri

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Yatırım Yaptığı Kripto Paraları Açıkladı

Miami belediye başkanı, CNBC ile yaptığı röportajda piyasa değerine göre ilk iki kripto para birimini elinde tuttuğunu açıkladı.

Miami belediye başkanı Francis Suarez CNBC ile yaptığı röportajda, elinde Bitcoin ve Ethereum  bulundurduğunu açıkladı.

Miami, bu sene Bitcoin 2021 konferansına da ev sahipliği yapıyor. 3-5 Haziran tarihleri arasında yapılacak konferansa 10 binden fazla katılım bekleniyor.

Suarez’in uzun süredir kripto para birimlerine sıcak baktığı zaman biliniyordu. Belediye başkanı röportajda ”Bitcoin ve Ethereum’a sahibim” dedi. Ek olarak ”Dipten henüz satın almadım ama almayı planlıyorum. Sadece çok meşguldüm.” ifadelerini kullandı.

 

Belediye başkanı röportajda, Bitcoin’i “30’ların zirvesinde” ve Ethereum’u 1.500 dolar civarındayken satın aldığını açıkladı. Bu da, her iki yatırımdan kârda olduğu anlamına gelir.

Suarez, Amerika Birleşik Devletleri Senatosu Mart ayında 1,9 trilyon dolarlık teşvik faturasını geçtiğinde her iki kripto para birimini de satın aldığını söyledi.

Bu noktada, “Enflasyonun kaçınılmaz olduğunu ve bir tür korunma olması gerektiğini biliyordum” açıklamasında bulundu.

Bu arada Miami Belediye Başkanı Suarez, kripto para birimlerine dostça yaklaşan ve büyüyen pazar için gelecekteki gelişmeleri planlayan birkaç siyasi figürden sadece biri.

Geçen yıl boyunca, MicroStrategy ve Tesla gibi şirketlerde aşırı enflasyon korkularını ana nedenler olarak göstererek milyarlarca dolar değerinde Bitcoin aldılar.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu