Miami Belediye Başkanı: Bitcoin, Komünizmi Barışçıl Bir Şekilde Ortadan Kaldırma Yeteneğine Sahip

Miami Belediye Başkanı: Bitcoin, Komünizmi Barışçıl Bir Şekilde Ortadan Kaldırma Yeteneğine Sahip

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin‘in zamanımızın en barışçıl devrimi olduğuna inanıyor. En önemli özelliklerinden bazılarının “komünizmi yok etme” yeteneği, “insanları özgürleştirecek inanılmaz güç” ve onların “seçimlerini demokratikleştirme” potansiyeli olduğunu söyledi.

Bitcoin’in Süper Güçleri

2017’den beri Miami Belediye Başkanı olan Francis Xavier Suarez, şüphesiz kripto para birimi endüstrisinin ve daha özel olarak Bitcoin’in net bir savunucusu. Suarez, Bitcoin’e sahip olmasının yanı sıra, kısa süre önce maaşını tamamen BTC olarak alacağını duyurmuştu.

Peter McCormack ile birlikte “What Bitcoin Did” programının yakın tarihli bir bölümünde Suarez, birincil dijital varlığın neden bu kadar önemli olduğunu ve devam eden finansal krizde ekonomiye nasıl yardımcı olabileceğini açıkladı.

Bitcoin’in en önemli avantajının, insanların “çoğu zaman yozlaşmış aktörler aracılığıyla vahşi enflasyona ve vahşi devalüasyona” maruz kalmadığı bir değişim sistemi yaratma yeteneği olduğunu söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: FED Faiz Kararı Açıklandı!

Miami Belediye Başkanı Suarez, Orta Amerika, Güney Amerika ve Afrika’daki birçok ülkenin varlığı yasal ihale olarak kabul etmeyi düşünmesinin şaşırtıcı olmadığını belirtti.

“Bitcoin, gezegendeki komünizmi barışçıl bir şekilde ortadan kaldırmak, insanları özgürleştirmek ve seçimlerini demokratikleştirmek için inanılmaz bir güce sahip.”

Kripto para biriminin insanlığa bahşettiği bir diğer büyük fırsat, “geri alma hakkına” sahip olma yeteneğidir. Belediye başkanı, günümüzün finansal sisteminin, esas olarak hızlanan enflasyon nedeniyle tam bir kaos içinde olduğuna dikkat çekti.

Bu, insanlar paralarını bir banka hesabına koyarlarsa sıfır faiz alacakları ve bir yıl içinde bu fonların daha az değerli olacağı anlamına geliyor. Suarez, bunu söyledikten sonra, yatırımcıların fonlarının en azından bir kısmını bitcoin’e tahsis etmesi gerektiğini, çünkü bunun enflasyona karşı bir korunma olduğunu açıkladı.

Paul Tudor Jones, Anthony Scaramucci ve Jordan Peterson gibi birçok önemli isim belediye başkanının tezini destekliyor.

Bitcoin Mali Disiplin Oluşturacak

Miami Belediye Başkanı Suarez, BTC’nin politikacılar için bir tehdit oluşturmadığını söyleyerek devam etti. Siyasi görüşler ne olursa olsun, tüm liderler varlığı benimsemeli ve böylece “ekonomilerine denge getirmelidir”. Ona göre, hükümetler daha fazlasını basamadığı ve fiat para birimleri gibi bozamadığı için BTC mali disiplin yaratabilir.

Yıllar boyunca, ABD zirvede kalmak için çeşitli kaynaklar kullandı. Ulus ayrıca her zaman dünyanın geri kalanı için finansal faydalar yaratmaya çalışmıştır. Bugünlerde ABD’nin gündemine devam etmek için kollarını bitcoine açması gerektiğini belirtti.

Çin Bize Büyük Bir İyilik Yaptı

Daha sonra Suarez, Çin‘in bu yılın başlarında uyguladığı Bitcoin madenciliği konusundaki yasağına değindi. En kalabalık ülkenin her şeyden sorumlu olmak isteyen komünist bir hükümeti olduğu için bunun beklendiği gibi olduğunu düşünüyor.

Ancak Miami Belediye Başkanı Suarez, Çin’in bunu yaparak diğer devletler için “büyük bir iyilik” yaptığını belirtti. Bu alandaki birçok şirket, insanların yoksul ve işsiz olduğu kırsal alanlarda yer aldığı için BTC madenciliğinin iş fırsatları yarattığını açıkladı.

Çin’in yasağından gelen bir başka iyi şey de, artık bitcoin madenciliğinin esas olarak, birçok firmanın yenilenebilir enerji kullandığı ve Çin’den çok daha yeşil odaklı olduğu ABD’de yoğunlaşmasıdır.