MH Carnegie & Co.’nun kurucu ortağı, düzenleyicilerin Avustralya kripto şirketlerini belirsizlik içinde bıraktığını söylüyor

MH Carnegie & Co.’nun kurucu ortağı, düzenleyicilerin Avustralya kripto şirketlerini belirsizlik içinde bıraktığını söylüyor

Dijital varlıkların düzenlenmesini çevreleyen belirsizlikler ışığında, Avustralya’daki kripto ile ilgili birçok işletme sorun yaşamaya başladı.

MH Carnegie & Co’s kurucu ortağı Mark Carnegie, CNBC ile yaptığı röportajda Avustralya’daki kripto para birimi düzenlemesinin belirsizliğini tartıştı

Varlık yönetimi firmasının kurumsal danışmanı ve kurucu ortağı, mevzuatta daha fazla netlik elde etmek amacıyla Avustralya hükümetine adeta yalvardı ancak hiçbir etkisi olmadı. Carnegie diyor ki:

“Avustralya zaman çizelgesi, içinde çalışılacak herhangi bir düzenleyici çerçeveye sahip olmak için şu andan itibaren 12-24 aydır. Sorun şu ki, bir web 3.0 işletmesini bir araya getirmeye çalışıyorsanız, bugünden saatler sonra rekabet ortamı var”

Kripto Para İşletmeleri Singapur’a Taşınıyor

Carnegie, Avustralyalı işletmelerin Singapur’a yöneldiğini dile getirdi. Bunun yanında bazı kişilerin o sırada Singapur’da uygulanandan farklı türde bir düzenleme istemesine karşın, herhangi bir belirsizliğin olmamasının bu alanda çalışan herkese güveni verdiğini kaydetti:

“Avustralya’da ASX ve hükümetle zaman geçirdim. İşin Avustralya’da kalmasını sağlamak için bazı düzenleyici kesinlik elde etmeye çalışmak adına yalvardım ve bu kesinliği elde edemedim. ”

Esneklik daha fazla kesinlik sağlar

Carnegie, bunun gerçekten karmaşık olduğunu ifade etti. Ek olarak hükümetlerin vatandaşları korumak ve finansal sistemi korumak açısından burada zor kararlar alması gerektiğini söyledi. 

Konuşmalarının devamında kripto para biriminin tamamen kontrolsüz bırakılması gerektiğine inanan biri olmadığını ve çeşitli nedenlerle düzenlemenin getirilmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.