HaberlerKripto Para Haberleri

MFSA, Binance’in Malta’da Faaliyet Gösterme Yetkisi Olmadığına Dair Bildirisini Yineledi

Malta'nın mali gözlemcisi, Şubat 2020'de yayınladığı bir kamu açıklamasını yineledi.

Malta Finansal Hizmetler Komisyonu (MFSA) dün yayınladığı raporda, Binance borsası hakkındaki açıklamalarını yineledi.

Yinelenen bu açıklama, küresel olarak diğer düzenleyiciler tarafından yayınlanan benzer uyarıların ve şikayetlerin artmasından sonra geldi.

MFSA “Binance dahil olmak üzere lisanssız kuruluşlarla iş yapmayla ilgili şikayetlerin artmasıyla birlikte diğer yargı bölgelerindeki yetkili makamlar tarafından çeşitli uyarıların yayınlanmasının ardından Kurum, Binance’in herhangi bir faaliyet yürütmek için MFSA tarafından yetkilendirilmediğini tekrarlamak istiyor.” açıklamasında bulundu.

21 Şubat 2020‘de Malta Finansal Hizmetler Komisyonu (MFSA), Binance’in Malta’daki dijital varlıklar sektöründe faaliyet göstermek için kurum tarafından yetkilendirilmediğini belirtmişti.

[affiliate_news2 id=”3972″]

MFSA ayrıca, “Kripto Para Birimi Dolandırıcılıklarına İlişkin Halka Yönelik Kılavuz Notu”nu hatırlatarak tüketicilerden kriptoyla ilgili dolandırıcılıklara kurban gitmemek için notu okumalarını istiyor.

Kurum, “Tüketiciler, işlemin yapıldığı kuruluşun MFSA veya başka bir saygın finansal hizmetler düzenleyicisi tarafından bu tür hizmetleri sağlamaya yetkili olduğunu tespit etmedikçe herhangi bir işlem yapmamalıdır” diye uyardı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu