MetLife yeni data aktifleştirme liderini atadı

MetLife yeni data aktifleştirme liderini atadı

NEW YORK – Global bir sigorta ve finansal hizmetler sağlayıcısı olan MetLife, Inc. (NYSE: MET), Michelleta (Mich) Razon’un Veri Etkinleştirme Başkanı olarak atandığını duyurdu. Yeni vazifesinde Razon, tesirli data idaresi yoluyla karar alma ve inovasyonu geliştirmek için şirketin 40’tan fazla pazarını kurumsal bilgi tahlilleriyle uyumlu hale getirmeye odaklanan bir takıma liderlik edecek.

Razon MetLife’a, bulut bilişim araçları ve hizmetlerini denetleyen Lider Yardımcısı, Genel Müdür ve Ticaret Başkanı olarak görev yaptığı Google Cloud’dan katıldı. Razon’un evvelki tecrübeleri ortasında Mastercard Ticari ve B2B çözümleri için Mühendislik Başkanı olarak görev yapması ve Teradata ve SAS Institute’daki konumları yer alıyor.

Razon’un atanması, MetLife’ın, MetLife Global Teknoloji ve Operasyonlar Başkanı Bill Pappas’ın ticari muvaffakiyetin anahtarı olarak vurguladığı bir istikrar olan yüksek teknoloji tahlillerini insan dokunuşuyla bütünleştirme uğraşlarının bir modülüdür. Razon, MetLife’ın 2.600’den fazla çalışana mesken sahipliği yapan Cary, NC’deki Global Teknoloji Merkezi’nde faaliyet gösterecek.

Teknolojide çeşitliliğin ve bayanların savunucusu olan Razon, bu alanlara yaptığı katkılarla tanınıyor. MetLife’ta, şirketin NC TECH ile Teknoloji İşgücü İnovasyon Merkezi’nin kurulmasındaki iştirakine da katkıda bulunacak. Bu teşebbüs, Kuzey Carolina’nın teknoloji bölümü için bir kaynak olmayı, büyümeyi teşvik etmeyi ve fikir liderliği sağlamayı amaçlıyor.

1868’de kurulan MetLife, 40’tan fazla global pazarda varlık göstermekte ve Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Latin Amerika, Asya, Avrupa ve Orta Doğu’da başkan pazar durumlarına sahiptir.

Bu duyuru MetLife, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

MetLife, Inc. (NYSE: MET), data idaresi ve inovasyonunu güçlendirmek için stratejik atamalar yaparken, finansal alanda da kayda bedel hareketler yapıyor. Hissedarlarını ödüllendirme konusunda sağlam bir geçmişe sahip olan şirket, temettüsünü 11 yıl üst üste artırarak istikrarlı getirilere olan bağlılığını ortaya koymuştur. Bu durum, bilhassa gelir odaklı yatırımcılar için cazip bir sayı olan %3,08’lik mevcut temettü getirisi ile de desteklenmektedir.

Finansal sıhhat açısından, MetLife’ın idaresi agresif bir halde pay geri alımı yaparak şirketin pahasına olan itimadını göstermiştir, bu da çoklukla güçlü gelecek beklentilerine işaret edebilir. Ayrıyeten, MetLife yalnızca sigorta kesiminde kıymetli bir oyuncu olmakla kalmayıp, tıpkı vakitte kısa vadeli yükümlülüklerini aşan likit varlıkları ile sağlam bir likidite durumuna işaret eden sağlam bir yerde durmaktadır.

Değerleme açısından bakıldığında, MetLife’ın Fiyat/Kazanç (F/K) oranı 37,66’dır ve 2023’ün 4. çeyreği prestijiyle son on iki ayda hafif bir düzeltme ile 35,49’a düşmüştür. Bu F/K oranı yüksek bir yarar katsayısına işaret etse de, yatırımcıların pay senedi fiyatını değerlendirirken şirketin büyüme beklentilerini ve temettü geçmişini göz önünde bulundurmaları değerlidir. Analistlerin cari yıl için kârlılık varsayımları ve 25 yıl üst üste temettü ödemelerini sürdürme geçmişi ile MetLife’ın finansal stratejileri uzun vadeli hissedar pahası ile uyumlu görünüyor.

MetLife’ın finansal bilgilerini ve stratejik pozisyonunu daha derinlemesine incelemek isteyenler için, platformda şirketin performansı ve gelecekteki görünümüne ait kapsamlı bir tahlil sunan ek InvestingPro İpuçları mevcut. İlgilenen yatırımcılar PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık yahut iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirim kazanabilir ve yatırım kararlarını şekillendirecek güçlü finansal datalara ve uzman görüşlerine erişebilirler.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kural ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR