Metaverse’de Küçük Bir Arazi Parçası ile Neler Yaratabilirsiniz?

Metaverse’de Küçük Bir Arazi Parçası ile Neler Yaratabilirsiniz?

Metaverse dünyasının içindeki ve dışındaki herkes, arazi sahibi olmanın önemli olduğunu ve bir arazi parçası edinmenin çok geleneksel bir yatırım olduğunu bilir.

Metaverse dünyasının dışındaki çoğu insanın tam olarak anlamadığı veya hala ikna olmadığı şey, insanların metaverse’de neden toprak sahibi olmak istedikleri ve bu tür sanal arazi sahipliğinin onlara gerçekte neler getirebileceğidir.

Metaverse’de Küçük Bir Arsa Ne Yapabilir?

Açık olmak gerekirse, tüm metaverse oyunları aynı popülerlik seviyesine sahip değildir ve hepsi yatırımcılara satılmaya hazır arazilerle geliştirilmemiştir. 

OpenSea’de arazi fiyatı en düşükten en yükseğe sıralanarak kontrol edildiğinde, Sandbox’taki en küçük arsanın şu anda 11.000 ila 19.000 Dolar arasında olduğunu söylemek mümkün.

Aynı zamanda, çeşitli markalar ve balinalar tarafından birbirine bağlı büyük araziler satın alındı ​​ve bu arazi sahiplerinin arazilerini çekici hale getirmek için çok daha fazla yatırım yapmaları muhtemel.

Öyleyse soru şu: Özel bir yatırımcı olarak en basit, en küçük arsayı alırsanız, onu değerli ve hatta çekici kılmak için onunla ne yapabilirsiniz?

Örneğin, The Sandbox tarafından sunulan Alpha görevleri, bir arsayı sadece yatırım olarak tutmakla kalmayıp, gerçekten deneyimler inşa etmeyi planlayan arazi sahipleri için küçük bir arsanın potansiyeli konusunda harika bir vitrin görevi görüyor.

Metaverse'de Küçük Bir Arazi Parçası ile Neler Yaratabilirsiniz?

Metaverse arazisinin bir başka popüler kullanımı, internet kafe, NFT galerisi, dans kulübü veya konferans salonu gibi bir mekan yaratmaktır. Bunların hepsi oldukça küçük bir arsa üzerine inşa edilebilir.

The Sandbox Alpha’yı sevenler için Deadmau5 ve Snoop Dogg‘un ikonik konserlerinin ve sahnelerinin gerçekten unutulmaz olduğu söylenebilir.

Kulüp deneyimi ve konserlerin yanı sıra, NFT galerileri zaten o kadar popüler ki, herhangi bir büyük merkezi olmayan metaverse oyununda dolaşırken bunlardan birkaçına rastlamamak imkansız.

Metaverse arsaları alabileceğiniz birden fazla platform mevcut. Artık dünyanın dört bir yanından pek çok kurum ve kuruluş metaverse alanına yoğunlaşmaya başladı.

Bunun yanında bireysel yatırımcılarda büyük ölçüde Metaverse’e odaklanıyor. Geleceğin teknolojisi olarak nitelendirilen bu sanal dünya, her geçen gün popülerliğini arttırmaya devam ediyor.