Metaverse girişimi Spatial, B Serisi finansman turunda 25 milyon dolar topladı

Metaverse girişimi Spatial, B Serisi finansman turunda 25 milyon dolar topladı

Metaverse platformu Spatial, B Serisi finansman turunda Maven Growth Partners, Pine Venture Partners, Güney Kore’nin KB Yatırımı, Kore Yatırım Ortakları, Mirae Asset ve diğerlerinden 25 milyon ABD Doları değerinde yatırım aldı.

Spatial bu finansman turu ile 49,6 milyon ABD dolarının üzerinde birikmiş bir yatırım tutarı topladı. Geçmiş fonlardan yatırımcılar arasında Inovia Capital, White Star Capital ve Lerer Hippeau vardı.

2017 yılında piyasaya sürülen New York merkezli Spatial, yakın zamanda artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklikten (VR) metaverse’e odaklanmaya kadar iş yollarını değiştirdi.

Şirket, kullanıcıları, sanatçıların ve koleksiyoncuların özgürce iletişim kurabilecekleri ve sanal alana katılabilecekleri dünyanın en büyük metaverse galerisine getirmeyi hedefliyor.

Grammy ödüllü yapımcı Illmind, dijital sanatçı Krista Kim ve “Anchorball” olarak da bilinen heykeltıraş Ken Kelleher gibi küresel sanatçılar, Spatial’ın metaverse’inde çeşitli etkinlikler düzenledi ve NFT çalışmaları sattı.

Anchorball, ”Artık dünyanın herhangi bir yerindeki herkes tam anlamıyla heykellerimin içine adım atabilir ve birlikte ortak bir deneyime sahip olabilir. Spatial’ın içinde metaverse’ı inşa etmekten heyecan duyuyorum, “dedi

Spatial’ın kurucu ortağı ve baş ürün sorumlusu Lee Jin-ha, Spatial’ın kullanımının odağını metaverse’e kaydırmasından bu yana dört kat büyüdüğünü söylüyor. Lee, ”Geçmişte, tanınmış sanatçılar bile, onları izleyicilere bağlayan araçlardan yoksundu, ancak beğenilerin sayısı arttı” İfadelerini kullandı.

Lee Jin-ha “Sanatçılardan, insanları mekansal bir şekilde sanal galeriye davet ederek sanatı izleme deneyimini paylaşabildikleri için mutlu olduklarını duyuyorum.” Dedi.

Spatial, yakın zamanda platformda çeşitli blockchain hizmetlerinin çalışabilmesi için açık bir metaverse oluşturmak için çalıştığını söylüyor. Aktarılan bilgilere göre kullanıcılar artık bir Ethereum cüzdanı olan Metamask üzerinden Spatial’ın en son sürümüne giriş yapabilirler.