Metaverse Geliştiricisi ViLab, Squid Game Özel Efekt Üreticisi İle Ortak Oldu

Metaverse Geliştiricisi ViLab, Squid Game Özel Efekt Üreticisi İle Ortak Oldu

Hong Kong merkezli bir metaverse geliştiricisi olan ViLab Limited, bugün Netflix’in hit dizisi Squid Game’in arkasındaki efekt yaratıcısı Gulliver Studios ile ortaklığını duyurdu.

Şirket, sanal kimlikler oluşturmak için kullanılabilecek bir teknoloji geliştirmek adına mutabakat zaptı (MOU) imzaladığını açıkladı.

ViLab ve Gulliver Studios üç ana alanda işbirliği yapmaya çalışacak. Bunlar, üç boyutlu (3-D) web ve mobil uygulamalar geliştirmek, ViLab’ın BetterArena’sında bilgisayar tarafından oluşturulan görüntüler (CGI) oluşturmak ve sanal idoller yaratmak olarak belirtildi.

BetterArena, sanal konserler de dahil olmak üzere etkinliklere ev sahipliği yapan meta veri tabanında ViLab’ın kendi alanı olarak biliniyor.

ViLab’ın kurucularından biri olan Ginny Q yaptığı açıklamada, “ViLab’ın ana hedeflerinden biri, tüm metaverse platformlarında benimsenebilecek sanal kimlikler oluşturmak için teknoloji geliştirmek olmuştur” dedi.

ViLab, şirketin kuruluşundan bu yana, yüz değiştirme, dudak senkronizasyonu ve ses klonlamada insanla ilgili sanal teknolojiler geliştiriyor.

Güney Kore merkezli Gulliver Studios, şu anda Netflix’te dünyanın en çok izlenen programı olan Squid Game dahil olmak üzere çok sayıda film ve televizyon programı için görsel efektler yarattı. Görsel efekt şirketi, araştırma ve geliştirme çalışmalarını sanal gerçeklik alanına doğru genişletiyor.

Bunun yanında geçen ay, Güney Koreli oyun geliştiricisi Netmarble, üyeleri yapay zeka oyuncularından oluşacak MAVE adlı sanal bir K-pop kız grubu başlatmak için internet devi Kakao ile ortaklık kurdu.