Metaverse Altcoinleri Bir Haftada 100 Milyon $ Değerinde Sanal Gayrimenkul Satışı Görüyor

Metaverse Altcoinleri Bir Haftada 100 Milyon $ Değerinde Sanal Gayrimenkul Satışı Görüyor

Metaverse Altcoinler Popülerliğini Sürdürüyor

Popüler altcoinler yedi gün içinde arazi satışlarında milyonlarca doları gördüğünden, sanal gayrimenkul metaverse‘de patlama yaşıyor.

DappRadar tarafından yayınlanan yeni bir rapor, sanal takas edilemez token (NFT) satışlarının önde gelen metaverse kripto varlıkları The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA)‘nın 100 milyon doların biraz üzerinde olduğunu ortaya koyuyor.

Kullanıcıların dijital varlıkları satın alabilecekleri, satabilecekleri ve takas edebilecekleri blok zinciri tabanlı bir oyun dünyası olan SAND, NFT arazi satışlarında tek başına 86,5 milyon dolarlık şaşırtıcı bir rakamı görürken, merkezi olmayan sanal oyun dünyası MANA, arazi satışlarında 15,5 milyon dolar gördü.

“Sandbox, hem en yüksek tüccar hem de satış sayısıyla alanın lideri. Ayrıca 86 milyon dolardan fazla işlem hacmiyle en yüksek işlem hacmine sahip. Decentraland, arsa NFT’leri için 15 milyon dolardan fazla işlem görerek ikinci sırada yer alıyor. ”

SAND, genel anlamda MANA’yı kolayca geçmiş olsa da, satılan en yüksek fiyatlı arsa, tek başına 2,4 milyon dolara satılan Decentraland’s Fashion Street Estate oldu.

SAND, yedi günün en yüksek seviyesi olan 7.83$’dan %25 düşüşle 5.86$’dan el değiştirirken MANA, yedi günün en yüksek seviyesi olan 5.15$’dan %26 düşüşle 3.80$’dan işlem görüyor.

Diğer NFT kripto varlıkları, sırasıyla 2,7 milyon dolar ve 1,1 milyon dolar satış gören CryptoVoxels ve Somnium Space idi.

Kaynak: DappRadar

Rapora göre, geçen hafta dört altcoinin tamamında satın alma çılgınlığına yaklaşık 6.000 tüccar katıldı.