Metapurse, Dünyanın İlk NFT Festivali ‘Dreamverse’i Duyurdu

Metapurse, Dünyanın İlk NFT Festivali ‘Dreamverse’i Duyurdu

Dreamverse festivali, Kasım ayında, Run The Jewels gibi müzik dünyasının büyük isimlerini ağırlayan Manhattan’daki Terminal 5‘te gerçekleşecek.

NFT yatırım fonu Metapurse, yalnızca “NFT odaklı müzik, sanat ve teknoloji”ye odaklanan ve kendi türünde dünyanın “ilk” etkinliği olarak adlandırdığı benzersiz bir festival olan Dreamverse’in duyurusunu yaptı.

Dreamverse, Kasım ayında New York’ta gerçekleşecek ve Metapurse’un düzenlediği ilk fiziksel etkinlik olacak. Fetivalin önemli etkinlikleri arasında, önde gelen modern sanatçı Beeple’ın ‘EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS‘ adlı eserinin galası, bir sanat sergisi ve bir elektronik müzik konseri yer alıyor.

Yapılan duyuruda, etkinliğin akşamında Dreamverse Partisi olacağı belirtildi. Partide performans sergileyen sanatçılar arasında Alesso, RAC ve PLS&TY yer alacak.

Metapurse, bir NFT yatırım fonu olarak tanımlanıyor. Ağustos ayında, Metapurse’un Mark Cuban, Crypto.com Capital ve Galaxy Interactive’in Althea AI’nın NFT botu ‘Metaverse‘ için 16 milyon dolarlık bir yatırım turunun ana katılımcılarından biri olduğu bildirildi.

Festivalin gerçekleşeceği Terminal 5, 3.000‘e kadar katılımcı kapasitesine sahip yüksek seviyeli bir etkinlik mekanıdır ancak bu kapasite pandemiden önce hesaplandı ve maksimum katılım muhtemelen bu sayıdan çok daha düşük olacak.