Meta’nın Kripto Başkanı 2021’in Sonunda Şirketten Ayrılacak

Meta’nın Kripto Başkanı 2021’in Sonunda Şirketten Ayrılacak

Meta’nın kripto para birimi ve fintech biriminden sorumlu kişi olan David Marcus, 2021 yılının sonunda firmadan ayrılacağını açıkladı.

Marcus’un yerine Ağustos 2020’den beri Meta’da çalışan Upwork’ün eski CEO’su Stephane Kasriel gelecek.

Son birkaç yıldır Meta’nın kripto para birimi patronu olan Amerikalı girişimci David Marcus, haberi Twitter hesabından duyurdu.

Kararını, girişimci ruhunun “arka arkaya pek çok sabah görmezden gelmeye devam etmesi için” onu dürtmesi gerçeğiyle haklı çıkardı.

49 yaşındaki yönetici, yeni kariyer macerasının nasıl olacağıni elirtmedi. “Yeni ve heyecan verici bir şeye” odaklanmadan önce, diğer aylarda boş zamanının tadını çıkaracağını itiraf etti.

David Marcus
David Marcus, Kaynak: CNBC

Meta’nın (eski adıyla Facebook) CEO’su Mark Zuckerberg de değişiklikler hakkında yorum yaptı. Marcus’u, şirketi yıllar içinde birçok ilerlemeye yönlendiren eksiksiz bir lider olarak tanımladı.

Zuckerberg, “Sizin liderliğiniz olmasaydı Diem’de bu kadar büyük bir hamle yapamazdık dedi.

Açıklamalarının devamında işe “Meta’yı büyük yatirimlar gerçekleştirdiğimiz bir yer yaptığınız için minnettarım.” İfadelerini kullandı.

Marcus, Stephane Kasriel’in başarılı bir şekilde onun yerini alacağına dair umutlarını artırdı. “Buna dışarıdan tanık olmak için sabırsızlanıyorum. İleride büyüklük olduğunu biliyorum,” diyerek sözlerini tamamladı.