MetaMask’ın merakla beklenen tokeni taklit ediliyor!

MetaMask’ın merakla beklenen tokeni taklit ediliyor!

Birden fazla kripto para birimi meraklısı, popüler kripto para cüzdanı MetaMask’ın merakla beklenen yönetişim tokenin taklit eden dolandırıcılık tokeni MASK’ı şikayet etmeye başladı.

Bugün, Ether sahipleri yalnızca satın alabileceğiniz ancak satamayacağınız bir token bildirdi. Dolandırıcılık girişiminde, MetaMask’ın henüz yayınlanmayan yönetim tokeni Mask’in kimliğine bürünüldüğü söylendi.

Twitter kullanıcısı @lindyape, 22 ETH (neredeyse 88.000 Dolar) karşılığında MASK satın alan ve herhangi bir fiyata satamayan bir Ether sahibinin işlem geçmişinin ekran görüntüsünü paylaştı.

Etherscan’a göre, bu dolandırıcılığın net kurbanı sayısı 400‘e yakın olabilir. Görünüşe göre MASK etkinliğinin ilk birkaç saatinde bazı yatırımcılar satış yapabildi.

Kripto meraklısı @cobynft, MASK tokeni verenlerin popüler DeFi uygulaması DexTool’da doğrulama rozetini nasıl almayı başardığını açıkladı.

Bilgisayar korsanları, web sitesinin yürüttüğü tokenin açıklamasına kötü amaçlı kod entegre ederek, WETH/MASK çiftinin yanında çok beklenen mavi bir “Doğrulandı” rozetinin görüntülenmesine neden oldu. @cobynft, MASK’a 1 milyon dolarlık likidite aktarıldıktan sonra satış seçeneğinin kilitlendiğini açıkladı.