MetaMask Aylık 10 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

MetaMask Aylık 10 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Popüler tarayıcı tabanlı kripto para cüzdanı MetaMask , aylık 10 milyon aktif kullanıcıyı aşan önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

MetaMask bir yıl içinde %1800‘den fazla büyüdü. Temmuz 2020’de 545.080 aylık aktif kullanıcıdan Ağustos 2021’de 10.354.279‘a yükselerek büyük bir başarı elde etti.

Şirket, bu devasa büyüme ile dünya çapında lider cüzdan haline geldi. MetaMask Kurucu Ortağı Dan Finlay konu hakkında şunları söyledi:

“MetaMask, kullanıcıların yalnızca para birimleriyle değil, merkezi olmayan uygulamalarla da etkileşimde bulunduğu yeni bir tür kripto para cüzdanı tanımladı ve bu yeni tür uygulamaları sürekli olarak daha geniş bir kitle için erişilebilir hale getiriyoruz.”

MetaMask kullanıcıları için coğrafi olarak en üst sıradaki ülke Filipinler olarak kayıtlara geçti. İlk on beşteki diğer ülkeler Hindistan, Rusya, Brezilya, Endonezya, Tayland, Türkiye, Almanya, Fransa, Kanada ve İspanya. 

Popüler kripto para cüzdanı, geçmiş dönemlerde yüksek ücretler ve şüpheli kara listeye alma süreçleri nedeniyle eleştiriliyordu.

MetaMask, bir blog gönderisinde “Platform kullanıcıların kendi bankaları olmalarına ve kendi finansmanlarını özel ve güvenli bir şekilde kontrol etmelerine izin veriyor” dedi.