HaberlerKripto Para Haberleri

Metalla CEO’su Kripto Endüstrisinin Finansal Krize Yol Açacağını Düşünüyor

Metalla Royalty & Streaming CEO'su Brett Heath, kripto para birimlerinin bir sonraki finansal krize yol açacağına inandığını açıkladı

Değerli maden ve hisse senedi şirketi Metalla Royalty & Streaming CEO’su Brett Heath, kripto para birimlerinin bir sonraki finansal krize yol açacağını düşünüyor.

Değerli metaller patronu, tarihin yeni bir finansal ürünün toplu olarak benimsenmesinin tipik olarak bir finansal krize yol açtığını gösterdiğini söyledi .

Brett Heath, hissedarlar için telif hakları ve akışlar yoluyla kaldıraçlı değerli metal (PM) teşhiri sağlamak üzere tasarlanmış bir şirket olan Metalla Royalty & Streaming’in CEO’su olarak görülüyor.

Ünlü yönetici görünüşe göre kripto para birimlerine sıcak bakmıyor. Heath 27 Mayıs’ta yaptığı açıklamada dijital para birimlerinin toplu olarak benimsenmesinin felakete yol açacağına inandığını açıkladı.

Ek olarak toplumun yeni bir finansal ürünü benimsemesiyle ekonomik felaketlerin başlayacağını iddia etti. Health’ın konu hakkındaki açıklamaları şu şekilde:

“Son birkaç yıla ve yaşanan tüm finansal krizlere baktığınızda, hepsinin ortak noktası var. Bunlardan biri de yeni bir finansal ürünün veya çok iyi anlaşılmayan yeni bir teknolojinin kitlesel olarak benimsenmesidir”

Heath, bunun kendisine 12 sene önce finans dünyasını alt üst eden yüksek faizli mortgage krizini hatırlattığını da belirtti ve ekledi:

2008’deki ipotek krizine geri dönersek, ipoteğe dayalı menkul kıymetlerin, teminatlı borç yükümlülüklerinin toplu olarak benimsenmesini sağladık. Halk bu yeni finansal ürünü benimsediğinde çöktü. Bu çok büyük bir problemdi.

Heath, kripto ekonomisine giren paraya şüpheyle yaklaştığını ve endüstrinin “özel sektörün para basması için bir lisans” olduğunu söyledi. 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu