Meta’da Daha Fazla Kripto Para Reklamı Yayınlanacak

Meta’da Daha Fazla Kripto Para Reklamı Yayınlanacak

Eskiden Facebook olan Meta, kabul ettikleri düzenleyici lisansların sayısını artırarak platformlarında kripto reklam uygunluğunu genişleteceklerini söyledi. Önceden 3 ile sınırlı olan şirket, artık politika sayfalarında herkesin görebileceği 27 lisansı kabul ediyor.

Kripto Reklamları Facebook’a (Meta) Daha Çok Yoğunlaşacak

Meta, reklam genişletmelerini bugün erken saatlerde web sitelerinde duyurdu. Bu, görünüşe göre, sektördeki beklentilerin netliğini artıran, yıllar içinde artan kripto düzenlemesine bir yanıttı. Bu nedenle Meta, uygunluğu belirlerken duruma göre, çok değişkenli modellerinden uzaklaştı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto endüstrisinde belirsiz beklentiler belirlediği için uzun süredir eleştirili olduğundan, durum biraz şaşırtıcı. Coinbase’den Brian Armstrong, komisyonla birçok kez çekişti ve sürece yardımcı olmak için özel sektör beklentilerini belirlemeye çalıştı. Komisyonun bir üyesi olan Hester Peirce (diğer adıyla “Kripto Anne”) bile kripto düzenlemesinde ilerleme kaydetmedikleri için hayal kırıklığı yaşadığını gösterdi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kurumlar Artık Avalanche’a Fireblocks Üzerinden Erişebilir

Facebook, kural değişikliğiyle birlikte politikalarının daha “adil” ve “şeffaf” olduğunu ve küçük işletmelerin Facebook’un büyüme erişiminden yararlanmasına yardımcı olacağını söyledi.

“Kripto para, gelişen bir alan olmaya devam ediyor ve zaman içinde endüstri değiştikçe bu kuralları iyileştirebiliriz”