Meta, Güney Kore’nin metaverse için en uygun ortam olduğunu söylüyor

Meta, Güney Kore’nin metaverse için en uygun ortam olduğunu söylüyor

Meta’nın Güney Kore temsilcisi, Kore’deki ilk basın toplantısında, ülkenin metaverse işinin gelişmesi için en iyi ortamlardan birine sahip olduğunu söyledi.

Bölge sorumlusu Jung Ki-hyun, Güney Kore’nin içerik geliştiricileri ve içerik oluşturucuları için bir alan olarak potansiyeli nedeniyle Metaverse’e uyum sağladığını söyledi.

Kore bilim bakanlığı tarafından hazırlanan bir rapora göre, ülkenin VR (sanal gerçeklik) pazarı 2018’de yıllık ortalama %36’nın üzerinde büyüme oranı gösterdi ve pazarın 2024 yılına kadar 2,5 milyar ABD dolarının üzerinde bir değere ulaşmasını bekliyor.

JungNFT’ler (değişmez tokenler) gibi gelişmiş kavramları uygulamadan önce kullanıcılara ve yaratıcılara uygun bir ekosistem geliştirme ihtiyacının altını çizdi. 

Jung’a göre Meta, metaverse ekosistemini inşa etmek ve yaratıcılara milyar dolarlık bir fon aracılığıyla fırsatlar sağlamak için büyük çaba sarf ediyor.

Bir yaratıcının sanal ürünlerinin, onları çeşitli platformlar arasında tamamen birlikte çalışabilir hale getirmeyi amaçlayan NFT teknolojisi aracılığıyla geniş çapta kabul göreceğini ekledi.

Assist’in Girişim Sermayesi MBA bölüm başkan yardımcısı Park Hye-jin,, ”İnsanlar sınırlı birlikte çalışabilirliğin olduğu bir Metaverse’de yaşamak istemezler” dedi.

Park, meta veri tabanı endüstrisinin, kullanıcılara kesintisiz ve sürükleyici bir deneyim sağlamak için donanım geliştirme ve ağ kararlılığı gibi kapsamlı bir altyapı hazırlaması gerektiğini söyledi.

Sanal gerçeklik sanat medyası vitrini Salı günü Meta’nın sanal gerçeklik toplantı odası olan Horizon Workroom’da gerçekleşti. VR sanatçısı Yeom Dong-kyun‘un çalışmaları basın toplantısı öncesinde sergilendi.