Merkeziyetsiz Bir Ekosistem Olan Cosmos (ATOM) Nedir?

Merkeziyetsiz Bir Ekosistem Olan Cosmos (ATOM) Nedir?

Cosmos isimli kripto para birimi her yönüyle büyük ölçüde ilgi çekmeyi başaran altcoinlerden biri olarak görülebilir. Diğer birçok kripto para birimi gibi Blockchain ağında çalışmaktadır.

ABD merkezli bir startup olan Tendermint ortaklığında geliştirilmiştir. Bu kripto para birimi oluşturulurken temel amaç yeni nesil internet düzeninin temeli olmak ve sanal olarak kullanılan önemli para birimlerinden biri olmak hedefine odaklanmışlardır.

Güvenlik açıkları olduğuna dair çok fazla şey söylenmişti. Bu iddiaların birçoğunun asılsız olduğu ortaya çıktığından beri Cosmos büyük oranda fark yaratmaya devam etti.

california merkezli bir start up olan Tendermint tarafından geliştirilmiş olmasının avantajlarını da sonuna kadar kullanıyor ve uzun dönem de bunun yararlarını görmeye de devam edecektir.

Cosmos Sistemi Nasıl Çalışır?


Cosmos
yapı itibariyle çok anlık ve hızlı çalışmaktadır. İddialı oldukları konulardan biri de bu olarak görülebilir. Bu açıdan bakıldığından birçok kişi Cosmos sisteminde çok hızlı bir şekilde işlem gerçekleştirebilir.

Cosmos sistemi tamamıyla merkezsiz bir yapıya sahiptir. Haliyle herhangi bir yerden alım satım işlemleri gerçekleştirilebilir.

Genel olarak çok değerli bir para birimi olmasa da uzun vade de yükselme potansiyeli taşıdığı bilinmektedir. Cosmos sistemi nasıl çalışır? sorusuyla ilgili olarak bu bilgiler yeterli sayılabilir.

ATOM, Cosmos sisteminin temel para birimidir ve çok hızlı bir şekilde alım satım işlemleri gerçekleştirilebilen kripto para birimlerinden bir tanesidir.