Blockchain HaberleriHaberler

Merkezi Olmayan Müzik Platformu Audius 5 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Blockchain her geçen gün daha fazla tüketici uygulamasına girmeye başlıyor. Bu teknolojiyi kullanan merkezi olmayan, Ethereum tabanlı müzik akışı platformu Audius ilk kez aylık 5 milyon kullanıcıya ulaştı.

Bu dönüm noktası Audius’u en büyük tüketici merkezli blok zinciri uygulamalarından biri haline getiriyor. 2019’da piyasaya sürülen Audius, Skrillex, Deadmau5 ve Weezer gibi büyük isimler de dahil olmak üzere yaklaşık 100.000 sanatçıya sahip.

Audius’taki sanatçılar blok zinciri teknolojisini kullanarak, Spotify gibi merkezi platformlardan ziyade çalışmalarından daha iyi para kazanabiliyorlar.

Sanatçılara doğrudan Audius tarafından ödeme yapılmıyor, ancak işlerinden para kazanmak için gerekli altyapı, örneğin takas edilemeyen tokenlerin satışı yoluyla sağlanıyor.

Ek olarak, Haziran ortasında 0,60 ABD Doları’na düştüğünden bu yana fiyatı kademeli olarak yükselen Audius’un yerel tokeni AUDIO’nun dağıtımı yoluyla da ödüllendiriliyorlar. AUDIO şu an 1,19 ABD dolarından işlem görüyordu.

Audius’un kullanıcı rakamları, Spotify tarafından gösterilen büyüme oranına benziyor. Spotify, Ekim 2008‘de Avrupa’da piyasaya sürüldü. Bunu kısa süre sonra küresel bir lansman izledi ve Aralık 2012‘ye kadar 5 milyon ücretli abonesi vardı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu