Finans HaberleriHaberler

Merkezi Olmayan Kimlik Girişimi Magic, A Serisi Finansman Turunda 27 Milyon Dolar Topladı

“Parolasız oturum açma” çözümleri sunan Magic Labs, 27 milyon dolar topladı.

Magic Labs CEO’su Sean Li, ”Magic, eldeki taze sermaye ile platformunu ölçeklendirmeyi ve 30 kişilik ekibini ikiye katlamayı planlıyor” açıklamasında bulundu.

Şirketin finansman turu, Tiger Global, Volt Capital, Digital Currency Group, CoinFund ve Placeholder dahil olmak üzere yeni ve mevcut yatırımcıların katılımıyla Londra merkezli risk sermayesi şirketi Northzone tarafından yönetildi.

Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian, Github CTO’su Jason Warner, eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan, Dapper Labs CEO’su Roham Gharegozlou ve AngelList kurucu ortağı Naval Ravikant dahil olmak üzere 80‘den fazla melek yatırımcı da tura destek verdi.

Magic’in kurucu ortağı ve CEO’su Sean Li, yaptığı açıklamada anlaşmanın bir parçası olarak Northzone ortağı Wendy Xiao Schadeck’in Magic’in yönetim kuruluna katıldığını söyledi.

San Francisco merkezli Magic, toplanan sermaye ile platformunu ve ekibini genişletmeyi planlıyor. Magic’in mevcut çalışan sayısı 30‘un üzerinde ve firma ürün, mühendislik, tasarım, pazarlama ve finans bölümlerinde en az 30 kişiyi daha işe almak istiyor.

[affiliate_news2 id=”4224″]

Şirket CEO’su Sean Li, Magic’in platformunu ölçeklendirmesi hakkında firmanın Magic üzerinde daha fazla geliştirici almayı hedeflediğini söyledi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu