Merkezi olmayan blok zinciri platformu Neo (NEO) Nedir?

Merkezi olmayan blok zinciri platformu Neo (NEO) Nedir?

Ciddi paraların söz konusu olduğu bu piyasa da çok iyi paralar kazanan binlerce insan mevcuttur. Bunun yanında çeşitli ülkelerden çıkan bu kripto paralar genellikle ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle birlikte genel olarak çıktıkları ülkede patlama yapmayı başarmaktadırlar.

Neo da o tip coinlerden birisidir demek doğru olacaktır. Peki Neo (NEO) Nedir? Neo aslına bakılırsa Çin’de geliştirilen ve Çin’in en meşhur kripto para birimlerinden bir tanesidir.

HongFei ve Erik Zhang tarafından kurulan açık kaynaklı bir merkezi olmayan blok zinciri uygulama platformudur. Yani oldukça köklü bir geçmişe sahip.

Çin nüfusunun büyüklüğü söz konusu olduğunda bu para biriminin nasıl bir ilgiye maruz kaldığını anlamak zor olmayacaktır. Ücretsiz bir şekilde borsadan borsaya geçebilen Neo daha birçok özelliğe sahiptir ve birçok kişi tarafından gayet iyi bilinmektedir.

Neo isimli kripto para birimi Çin merkezli bir para birimi olduğundan ve genel olarak Çin’in Ethereum’u olarak bilindiğinden dolayı nasıl bir ilgiye maruz kaldığı birçok kişi tarafından kolayca anlaşılmaktadır.

Ancak burada asıl dikkat çekilmesi gereken şey Çin’in büyüyen ekonomisidir. Çin ekonomisinin ne denli güçlü bir pozisyonda olduğu bilindiğinden dolayı dünya çapında düşünüldüğünde ayakları yere en sağlam basan kripto para birimlerinden birisi Neo isimli alt coindir.

İşte bu gibi önemli ve geçerli nedenler, Neo (NEO) tercih edilmeli mi? sorusuna direkt olarak cevap niteliği taşımaktadır.

Son günlerde 25-30 dolar civarından işlem gören Neo isimli kripto para birimi uzun vade de büyük bir gelecek vaat ediyor.