Mercadolibre, Birezilya’da Kripto Para Tekliflerini Tanıtacak

Mercadolibre, Birezilya’da Kripto Para Tekliflerini Tanıtacak

Mercadolibre, birkaç hafta içinde kripto para birimleri satın almak, satmak ve saklamak için bir hizmet başlatacak. Aktarılan bilgilere göre hizmet Brezilya’da başlayacak ancak diğer ülkelere genişletilmesi planlanıyor.

Latin Amerika’nın en büyük e-ticaret sitesi olan Mercadolibre, birkaç başarılı deneyimin ardından kripto para birimleri üzerindeki çalışmalarını artırıyor.

Üst düzey bir yönetici, önümüzdeki birkaç hafta içinde şirketin, başlangıçta Brezilya’daki müşterilerine sunulan kripto para birimleri satın alma, satma ve tasarruf etme hizmetini etkinleştireceğini duyurdu.

Brezilya için Yeni Kripto Hizmetleri

Bloomberg’e göre, MercadoPago Başkan Yardımcısı Tulio Oliveira, Mercadolibre’nin finansal kolunun gelişimi için potansiyel bir odak noktası olarak kripto para birimlerine baktığını açıkladı:

“Kriptoca adım atmaya karar vermeden önce çalışmak ve öğrenmek için zaman ayırdık. Bunun önümüzde bir dönüşüm potansiyeli var ve bize yeni bir yol açıyor.”

Şirketin hedefi, Brezilya da kripto alanını keşfetmeye başlamak ve ardından hizmetini diğer ülkelere genişletmek.

Mercadolibre Arjantin’de kurulmuş olsa da Brezilya ile başlama kararı mantıklı görünüyor. Yaklaşık 11 milyon kullanıcısı olan Brezilya, şirketin ana pazarıdır.

Ayrıca Brezilya bölgedeki en güçlü ekonomiye sahip ve nispeten kripto para dostu bir ülke. Yakın tarihli bir anket, nüfusun %48’inin bitcoin yanlısı olduğunu ortaya koydu .