Bitcoin HaberleriHaberler

E-Ticaret Devi MercadoLibre 8 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldığını Söyledi

Bitcoin alan kurumsal şirketler kervanına e-ticaret devi MercadoLibre'de katıldı.

Latin Amerika’lı e-ticaret devi MercadoLibre 8 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı. Ünlü şirket, yapılan işlemi Çarşamba günü duyurdu. MercadoLibre bu işlem sonrası yatırımlarına Bitcoin ekleyen en son halka açık şirket oldu.

Geçtiğimiz ay Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla şirketi de tam 1.5 Milyar dolarlık BTC aldığını dile getirmişti. Tesla, bu işlemlerden milyonlarca dolar kar elde etmiş oldu. Bitcoin alan kurumsal şirketler kervanına MercadoLibre’de katıldı.

Artık pek çok firma, bu alanda büyük atılımlar yapılıyor. Kurumsal şirketlerin kripto paralara ilgi göstermesi bireysel yatırımcıları da cezbediyor.

Arjantin merkezli şirket , bir kazanç raporunda , satın almanın son çeyrekte gerçekleştiğini ve hazine stratejisinin bir parçası olduğunu söyledi. MercadoLibre, Nasdaq’da MELI olarak işlem görüyor.

Tesla 1.5 Milyarlık, MercadoLibre 8 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı

MercadoLivre şirketinin bu yatırımı MicroStrategy’nin  2,2 milyar dolar ve Tesla’nın 1,5 milyar dolar yüksek bitcoin alımlarından oldukça uzak. Ancak buna rağmen MercadoLibre tarafından yapılan bu yatırım, BTC’nin bir ödeme seçeneği olarak yaygınlaştırılmasına yönelik güçlü bir adımı temsil ediyor.

Latin Amerika’nın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olan MercadoLibre, geçen hafta sadece bitcoin içeren bir emlak platformunu tanıttı . Şirket ödeme platformuna, 2015 senesinde Bitcoin’i entegre etti. MercadoLibre 8 milyon dolarlık Bitcoin alarak oldukça yerinde bir karar almış gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu