Bitcoin HaberleriHaberler

Meksika’nın En Zengin Üçüncü İş Adamı: ”Bitcoin Her Portföyde Olmalı”

Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin'in, her yatırım portföyünde olması gereken bir varlık olduğunu söyledi.

Bitcoin kripto para biriminde meydana gelen düşüşler 500 milyon dolarlık BTC alan Michael Saylor‘u korkutmamış gibi görünüyor. Ancak böyle düşünen tek kişi Michael Saylor değil.

Meksika’nın en zengin üçüncü adamı olan Ricardo Salinas Pliego‘da Bitcoin’in mükemmel bir yatırım aracı olduğuna inanıyor.

Ricardo Salinas Pliego bir youtube yayınındaBitcoin’in altın gibi güzel bir yatırım olduğundan emin olabilirsiniz.” dedi. BTC’nin doğası hakkındaki tartışmanın, özelliklerini bilenler için çok önemli olmadığını açıkladı.

Salinas Pliego, yaptığı açıklamada ”Bence Bitcoin’in sahip olduğu tüm avantajlar modern dünyanın zeminini hazırlamak için yeterli. Para birimi olup olmadığını tartışmanın bir anlamı yok” ifadelerini kullandı.

Sadece 21 Milyon Bitcoin Olması Her Şeyin Anahtarı

Ricardo Salinas, Bitcoin’in sınırlı, kolay ve uluslararası düzeyde aşırı likiditeye sahip olmasının, onu yatırım portföylerinde dikkate alınmaya değer bir varlık olmaya zorladığını savundu.

Salinas Pliego, kendi bakış açısına göre her yatırımcının Bitcoin’e sahip olması gerektiğini söylüyor:

Bitcoin, dünya çapında muazzam likidite ile işlem gören uluslararası değere sahip bir varlıktır. Bu nedenle, tüm portföylerde olmalıdır.

Ricardo Salinas, Bitcoin hakkında konuşan ve sosyal ağlarda destekleyen Latin Amerikalı işadamlarından biri olarak biliniyor. Ek olarak likit yatırım portföyünün %10‘unun Bitcoin’de tuttuğunu da belirtiyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu