HaberlerKripto Para Haberleri

Meksika 12 Yasa Dışı Yerel Kripto Para Borsası Tespit Etti

Meksikalı yetkililer, Jalisco uyuşturucu karteli ile bağlantısı olabilecek 12 kayıtsız yerel kripto para birimi platformu belirledi.

Meksika Mali İstihbarat Birimi (FIU), yasal izin olmadan faaliyet gösteren 12 kripto para platformu hakkında bilgi aldı. Birçok uzman, bu alışverişlerin Jalisco Nueva Generación uyuşturucu karteli ile ilgili olduğunu düşünüyor.

Meksika kartelleri kripto paralarla mı İlgileniyor?

Meksika Mali İstihbarat Birimi, işlerini yasa dışı olarak yürüten 12 yerel kripto para borsasını belirledi. Yakın tarihli bir seminer sırasında, FIU başkanı Nieto Castillo, yetkililerin bu sorunu çözmek için çaba göstereceklerinin garantisini verdi:

“Kayıtsız 12 platform var ve şu anda yasa dışı çalıştığını biliyoruz. Başsavcılığın bu konuda çalışabilmesi için davalar oluşturuyoruz.”

Castillo, söz konusu borsaların kara para aklama operasyonlarında dijital varlıkları kullanan suçlularla ilgili olabileceğine dair şüphelerini dile getirdi. Ayrıca, platformların hepsi o bölgede yer aldığı için uyuşturucu karteli Jalisco Nueva Generación ile bir bağlantısı olma olasılığını da göz ardı etmedi:

“Temel konu, kripto para birimlerini ve bunların suç gruplarıyla olan ilişkilerini analiz etmek olacaktır. Kripto para platformlarının birçoğunun Jalisco eyaletindeki birkaç belediyede kurulu olması beni şaşırttı.”

Meksika yasalarına göre, 12 yasadışı ticaret merkezinin her biri 15.000 dolara kadar para cezası ile karşı karşıya kalacak.

[affiliate_news2 id=”4531″]

Şimdiye kadar FIU, dijital varlıkların kullanımı yoluyla en az üç potansiyel ceza vakası tespit etti. Bunlardan biri, Meksikalı kurbanlardan kripto paraları alıp kendi ülkelerine gönderen Mexico City‘deki Nijeryalı vatandaşları içeriyordu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu