Meksikalı Milyarder Ricardo Salinas, Bitcoin’in İtibari Para Birimlerinden Daha İyi Bir Seçenek Olduğunu Söyledi

Meksikalı Milyarder Ricardo Salinas, Bitcoin’in İtibari Para Birimlerinden Daha İyi Bir Seçenek Olduğunu Söyledi

Meksika’nın en zengin üçüncü adamı Ricardo Salinas bir röportajda Bitcoin‘in itibari paradan daha iyi bir seçenek olduğunu söyledi. Salinas, Bitcoin’in ele geçirilemez olduğunu, fiat ve altın standardının aksine dünya çapında anında transfer edilebileceğini söyledi.

Salinas, “Altın standardı her zaman hükümet müdahalesine tabi olmuştur ve fiat, sonsuz finansman sağlamanıza izin veriyor.” dedi.

Bitcoin’in eşler arası doğası, ağ üzerinden değer aktarımı hükümet tarafından celp edilebilecek bir aracı içermediğinden, dijital para biriminin yasaklanmasını veya kontrol edilmesini çok daha zor hale getirir. 21 milyon tokenlik arz limiti ile eşleştirilen bu özellik, bitcoin sahiplerinin servetlerini fiat para birimleri ve hatta altın ile mümkün olandan daha egemen bir şekilde uzun vadede korumasını sağlar.

Salinas, “Fiatta sahip olduğumuz her şey %100 hükümet tarafından el konulabilir. İnsanların bitcoin kullanmasını kolaylaştırmak hükümetin çıkarına değil.” dedi.

Salinas, telekomünikasyon, medya, finansal hizmetler ve perakende mağazaları sektörlerindeki şirketler topluluğu olan Grupo Salinas‘ın kurucusu ve başkanıdır.

Ricardo Salinas, “Mağazalarımızda bitcoin’i ilk kabul eden bizdik” dedi. Şirketlerinin yakında daha ucuz ve daha hızlı ödemeler için Bitcoin’in 2. katman ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network üzerinden işlem almak için destek ekleyeceğini de sözlerine ekledi.

İnsanların Bitcoin hakkında bilgi edinmeye başlarken neye odaklanmaları gerektiği sorulduğunda Salinas, para ve itibari paranın tarihi hakkında iyi bir temel bilgi edinmenin insanların BTC‘nin değer teklifini anlamalarına yardımcı olacağını söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Diem Kurucu Ortağı, Bitcoin’in 20 Yılı Aşkın Bir Süre 1 Numaralı Varlık Olacağını İddia Ediyor

Ricardo Salinas, “Genel olarak parayla ilgili çok fazla kafa karışıklığı var. Günün sonunda, işbirliği yaptığımızda ve birlikte çalıştığımızda, her şey insanların gerçekten iyi performans göstermesine bağlı. İşbirliği, zorunlu olarak iş bölümü ve uzmanlaşma anlamına gelir ve bu da ticareti beraberinde getirmelidir.” dedi.

Girişimci, paranın, orijinal iş yapma şekli olan takastan çok daha iyi bir likid ve her yerde bulunan bir değer biçimi sağladığı için insanlar arasındaki mal ticaretini iyileştirmenin bir aracı olarak ortaya çıktığını ekledi. Salinas, Bitcoin’in itibari para ve altından daha iyi bir değer olduğunu; çünkü ek nitelikler getirdiğini detaylandırıyor.

Salinas; “Altının taşınması ve depolanması zor. Altın fiyatı, dünya çapındaki merkez bankaları tarafından oldukça kolay bir şekilde manipüle edildi. Bitcoin, manipüle edilmesi daha zor olan yeni bir varlık olarak geliyor. Daha kolay satabildiğiniz ve temelde ücretsiz olarak taşıyıp saklayabileceğiniz için daha iyi bir varlık.” dedi.

Ancak Ricardo Salinas, para kazanmanın hızlı bir yolunu arayan yatırımcıları, Bitcoin’i bir tasarruf hesabına benzer uzun vadeli bir yatırım olarak gördüğü konusunda uyardı.

Salinas, “30 günde hızlı para kazanmayı beklemeyin” dedi.