Meksikalı Elektra ve Asyalı Nexon Bitcoin Kabul Edeceğini Açıkladı

Meksikalı Elektra ve Asyalı Nexon Bitcoin Kabul Edeceğini Açıkladı

Meksika‘nın en büyük süpermarket zincirlerinden biri olan Elektra, müşterilerin alışverişlerini fiat para birimleri yerine bitcoin ile ödemelerine izin vereceğini açıkladı. Şirket, kripto para ödemelerini işlemek için BitPay ile ortaklık kurdu.

Aynı zamanda, Güney Koreli-Japon video oyunu yayıncısı Nexon, oyuncuların dijital varlıklarla oyun içi öğeler satın almalarını sağladı.

Elektra Kripto Kulübüne Katıldı

Dev, Meksika’da bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk perakende mağazası oldu. Şirket, ürünlerini BTC ile ödeyen müşterilerin faturalarında %20 indirim için bile başvurabileceklerini açıkladı. Kampanya Aralık ayı sonuna kadar geçerli olacak.

Kripto para birimlerinin sayısız avantajına rağmen, aynı zamanda değişken yapıları ile de ünlüdürler. Bu notta, perakende zinciri, bir BTC ödemesini tamamladıktan sonra yapılan herhangi bir iade veya iptalin, ilk işlemde ödenen aynı miktar için Meksika Pesosunda geri ödeme ile sonuçlanacağını garanti ediyor.

Ancak Elektra, dijital varlıklarla uğraşmanın riskleri konusunda uyardı. Şirket, herhangi bir kayıp, dolandırıcılık veya yanlış yönetimden sorumlu tutulmaması gerektiğini söyledi:

“Kullanıcı; cüzdana erişim, kullanım ve güvenliğinin tamamen kullanıcının sorumluluğunda olduğunu ve hiçbir zaman Elektra’nın olmadığını ve kullanıcının cüzdanına erişim, kullanım ve güvenliğinden sorumlu olmayacağını kabul ve beyan eder.”

1950’de kurulan Elektra’nın Meksika’da 1.100’den fazla lokasyonda mağazası var. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri, Guatemala, Honduras, Peru, Panama ve El Salvador’a da hizmet veriyor. İlginç bir şekilde Elektra’nın sahibi, dijital varlık sektörüne desteğini defalarca gösteren bir bitcoin boğası olan Ricardo Salinas Pliego‘dur.

Ricardo Salinas Pliego birkaç hafta önce yatırımcılara mümkün olan en kısa sürede BTC ekosistemine girmelerini tavsiye etti. Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi olarak bilinen Salinas Pliego, birincil kripto para birimini “yeni dijital altın” olarak nitelendirdi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: 19 Aralık BTC, DOGE ve SHIB Fiyat Analizi

Nexon da Müşteri Memnuniyetine Önem Veriyor

Dijital varlıkları bir ödeme aracı olarak kabul etmek için BitPay ile ortaklık yapan bir diğer büyük şirket Nexon. Sonuç olarak, oyuncular 11 kripto para birimi kullanarak MapleStory, KartRider, Mabinogi, Vindictus, V4 ve daha pek çok favori oyunu satın alma şansına sahip olacaklar.

Bunlara BTC dışında Ether, Dogecoin, Bitcoin Cash, Wrapped Bitcoin, Binance Coin, Litecoin, Dai, Gemini Dollar, Paxos Standard ve USD Coin dahildir.

Video oyunu yayıncısı, girişimin nedeninin, oyuncuların son zamanlarda gösterdiği artan ilgi olduğunu açıkladı:

“Nexon, bir oyun içi ödeme şekli olarak kripto para birimlerini dahil etmemizi talep edenler de dahil olmak üzere oyuncularımızdan gelen geri bildirimleri yakından dinliyor. Hemen geçerli olmak üzere, oyuncularımıza bu yenilikçi ödeme özelliğini sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Güney Kore-Japon devi, kripto para birimi alanında acemi değil. Bu yılın nisan ayında, yaklaşık 100 milyon dolarlık bir fiyatla (anlaşma sırasında) 1.717 bitcoin satın aldı.