Meksika’da 5.78 Bitcoin’e Ev Satışı Yapıldı

Meksika’da 5.78 Bitcoin’e Ev Satışı Yapıldı

Latin Amerika emlak platformu La Haus, Kolombiya ve Meksika’daki gayrimenkul satışları için eşler arası para birimini kabul etmeye başlayacağını açıklamasından iki ay sonra Bitcoin ile ilk ev satışını yaptı.

Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Perulu bir kadın Tulum şehrinin en değerli bölgelerinden biri olan Meksika Riviera Maya‘da bulunan özel bir ev için 5,78 BTC takas etti.

Meksikalı gayrimenkul şirketi La Haus’ta inovasyon ve gelecek başkan yardımcısı Jehudi Castro, “Temsil ettiği kolaylığa ek olarak, bu ödeme yöntemini dahil ederken bizi en çok cezbeden yönlerden biri, coğrafi engelleri yıkma olasılığıydı. Bu sadece bizi gururlandırmakla kalmıyor, aynı zamanda ev satın alma şeklimizin de değiştiğini gösteriyor. Bunu sadece coğrafi engelleri aşarak dijital olarak yapmakla kalmıyoruz, şimdi bunu parasal sınırları aşarak yapıyoruz.” dedi.

El Colombiano, alıcı taraf Bitcoin’i tutmaya karar verdiği için satın alma değerinin fiat para birimine dönüştürülmesine gerek olmadığını bildirdi. Değişim, mülkü Bitcoin ile satabilmek için La Haus ile ortaklık yapan gayrimenkul geliştiricisi Rivieralty tarafından Tulum’da yürütülen bir proje olan Palais aracılığıyla yapıldı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Shiba Inu’nun Robinhood’da Listelenme Söylentileri $SHIB Fiyatının Yükselmesini Tetikliyor

La Haus, Kolombiya’daki yeni ödeme yöntemiyle satın alınabilecek mülklerin sayısını artırdığı için önümüzdeki haftalarda Kolombiya’da BTC ile ilk ev satışını gerçekleştirmeyi beklediğini söyledi.

Kasım ayında, La Haus, şirketin zincir üzerinde ve Lightning Network üzerinde BTC alabildiği için meyve veren ödeme işleme sağlayıcısı OpenNode ile bir ortaklık yoluyla gayrimenkul satışları için Bitcoin kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

OpenNode’un operasyon başkanı Kevin Adekayode, La Haus Bitcoin ile ödemeleri kabul etmeye başlayacağını duyurduğunda, “Gayrimenkul alımları, değer transferini optimize etmek için tasarlanmış küresel bir ödeme ağı olan Bitcoin için başka bir mükemmel kullanım durumudur. Statükoyla yetinmeyen, ileri görüşlü bir şirket olan La Haus ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.