HaberlerKripto Para Haberleri

Meksika Merkez Bankası Kripto Paralara Yatırım Yapma Konusunda Uyarıda Bulundu

Meksikalı finans otoriteleri, kripto para birimlerinin finansal sistemde kullanılmasına izin vermiyor.

Meksika Merkez Bankası ve diğer finans otoriteleri kripto para birimleri konusundaki tutumlarını yinelediler ve finansal sistemde kullanılmalarına izin vermediklerini söylediler.

Meksika’nın merkez bankası ”Banco de México”, Ulusal Bankacılık ve Menkul Kıymetler Komisyonu ile ortaklaşa bir belge yayınladı. Maliye Bakanı Arturo Herrera Gutierrez de Twitter’dan yaptığı paylaşımda yeni kuralları onayladı .

Banka, finansal sistemdeki kullanım yasağını vurguladı ve kullanıcıları kripto paralara yatırım yapma konusunda uyardı. Yeni uyarı, Meksika makamları tarafından verilen önceki uyarılardan daha sert görünüyor.

Kripto para birimleri Meksika’da oldukça popüler ve bunun ülke çapında ne kadar etkisi olacağı şimdilik belli değil. Yasak, kripto para birimlerinin tamamen yasaklanması anlamına gelmiyor. Bireyler hala elinde kripto para tutabiliyor.

Meksika, bölgedeki en büyük borsa olan Bitso’ya da ev sahipliği yapıyor. Bitso, şimdiye kadar iki milyondan fazla kullanıcıyla oldukça popüler ve başarılı bir şekilde faaliyet gösterdi. Bölgedeki endüstri yetkililerinden ise konu hakkında herhangi bir yorum yapılmadı.

Meksika şimdi, kripto para birimlerinin kullanılmasını etkin bir şekilde yasaklamak için Çin’e benzer bir adım attı. Ancak bazı ülkeler kripto para birimleri ile ileriye doğru gitme konusunda kararlı görünüyor.

En önemlisi de El Salvador, birkaç zorluk yaşasa da, Bitcoin’i yasal ödeme aracı yaptı. Bununla birlikte, dünyanın büyük çoğunluğu kripto para piyasasının nasıl düzenleneceği konusunda hala kararsız.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu