Medya içerikleri için oluşturulmuş blockchain tabanlı Theta (THETA) nedir?

Medya içerikleri için oluşturulmuş blockchain tabanlı Theta (THETA) nedir?

Kripto paralar ve alt coinler günümüzde oldukça farklı alanlarda faaliyetler göstermeye başladılar. Özellikle de son yıllarda bilindiği gibi çeşitli vakıflar ve Singapur ülkesinden çeşitli yapılar kripto para üretimi ile gündeme geliyor.

İşte Theta (THETA) isimli kripto para da tıpkı bunlar gibi gayet etkili bir kripto para olarak piyasaya sürüldü. Theta(THETA) nedir? Theta aslında bir video paylaşım platformudur.

Kullanıcıların sahip oldukları bant genişliği ve bilgi işlem kaynaklarını paylaşabildiği, medya içerikleri için oluşturulmuş blockchain tabanlı bir ağdır

Bu platform aynı zamanda da bir kripto para platformu olarak kullanılmaktadır. Video paylaşım platformu olmasının çeşitli avantajlarına sahiplik eden Theta gayet yoğun bir ilgiye maruz kalmaktadır.

Zaten yapı itibariyle güçlüdür denilebilir. Ancak bunların yanında yatırımcı desteğiyle de birlikte güvenli bir kripto para olarak yerini almaktadır.

Theta birçok özelliği bakımından diğer kripto paralardan farklı bir yapıya sahiptir denebilir. Theta isimli video merkezli platformda kullanıcılar video izledikçe Theta kazanıyorlar ve bu da insanların video izlemesini teşvik etmek için yapılandırılmış bir şey.

Kullanıcı sayısının artması Theta için de karlı bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bunun dışında video kalitesi inanılmaz yüksek ve bu durumda tercih edilebilirliğini arttırıyor.

Yani halihazırda birçok kişi Theta isimli platforma yöneliyorlar ve bu durum doğal bir şekilde Theta’yı daha güçlü bir konuma getiriyor. Neden Theta(THETA) tercih edilmeli sorusuna dair söylenebilecek en önemli noktalar bunlardır denebilir.

Aslında bu tamamıyla kişisel bir karar olmakla birlikte yapılan araştırmalar da değerlendirilmeye alınarak düşünülmesi gereken konulardan birisi denebilir.

Birçok kişinin bildiği gibi önemli video izleme platformlarından olan ve Blockchain ağında gerçekleşen Theta’ya gösterilen ilgi muhtemelen uzun süreler devam edecek gibi görünüyor.