HaberlerKripto Para Haberleri

Mecum Auctions Artık Koleksiyoner Arabaları İçin Kripto Paralar İle Ödeme Kabul Edecek

Popüler koleksiyoncu araba müzayede şirketi Mecum Auctions, firmanın şu anda ödemeler için kripto varlıklarını kabul ettiğini duyurdu.

Popüler koleksiyoncu araba müzayede şirketi Mecum Auctions, şirketin şu anda ödemeler için kripto para birimlerini kabul ettiğini açıkladı.  Firma, bu hizmet ile yeni müşterileri ve satışları çekmeyi planlıyor.

Müzayede Şirketi Mecum Auctions’un Bahar Klasiğinde Kripto Varlıkları Kabul Edilecek

Wisconsin merkezli Mecum Auctions, dünyanın en büyük koleksiyoner araba müzayede şirketi olarak yer alıyor. Firmanın bundan sonra Bitpay aracılığı ile kripto para ödemelerini kabul edeceği söylendi. Bitpay, kurumsal şirketlere ek olarak belediyelere de kripto para çözümleri sunuyor.

Mecum Müzayedeleri, Dana ve Frank Mecum tarafından dünyaya tanıtılmıştı. Baba ve oğul 2014’te yayınlanan bir realite programında ön plana çıktı.

Şirket tarafından yapılan açıklama da “canlı müzayede etkinliklerine yepyeni bir boyuta hoş geldiniz” ifadeleri kullanıldı.

Duyuruya göre, kayıtlı Mecum teklif sahipleri, Bitpay aracılığıyla bir ödeme seçeneği olarak kripto para birimini kullanabilecekler. Koleksiyonerler Mecum’un klasik otomobil müzayedelerinden birinde kripto ile rahatlıkla ödeme yapabilir.

Hangi Kripto Paralar Kabul Edilecek?

Atlanta merkezli Mecum, Bitpay’i kullanarak BTC , BCH , WBTC, ETH ve DOGE ile birlikte beş stabilcoin (DAI, GUSD, USDC, PAX, BUSD) kabul edecek .

Mecum Müzayedeleri Operasyon Direktörü Sam Murtaugh açıklamalarında şunları söyledi:

“Ticaret için kripto para biriminin artan kabulünün farkındayız ve koleksiyoncu arabaları için kripto kabul ederek etki alanımızı genişleteceğimizi düşünüyoruz. Mecum Deneyimini tamamen yeni bir kitleye tanıtacağımızdan eminiz.”

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu