McDonald’s El Salvador’da Bitcoin Kabul Etmeye Başladı!

McDonald’s El Salvador’da Bitcoin Kabul Etmeye Başladı!

Fast food zinciri McDonald’s, El Salvador’da Bitcoin kabul etmeye başladı. Bitcoin Magazine gazetecisi Aaron van Wirdum tarafından yayınlanan bir ekran görüntüsü, markanın Lightning faturalı bir web sayfasına yönlendiren QR kodunu gösteriyor.

Yeni ödeme seçeneğinin bugünden itibaren Orta Amerika ülkesindeki McDonald’s lokasyonlarında gerçekten mevcut olduğu bildirildi.

El Salvador’un çığır açan Bitcoin yasası bugün erken saatlerde yürürlüğe girdi. Bu nedenle, ülkede faaliyet gösteren uluslararası şirketler, yasal ödeme aracı olarak Bitcoin’i eklemek zorundadır.

Kripto para savunucuları, 7 Eylül’ün Bitcoin için yeni bir dönemin başlangıcını işaret ettiğini ve diğer ülkelerin liderliğini takip etmelerini beklediğini savunuyorlar.

Ek olarak Uluslararası Para Fonu, El Salvador’u Bitcoin’in benimsenmesinin finansal ve yasal sorunlar sunduğu konusunda uyardı.

Yapılan anketlere göre, nüfusun yaklaşık yüzde 70′inin yasaya karşı çıkmasıyla Bitcoin baskısı birçok Salvadorluyu da şaşırttı .

Piyasa, El Salvador haberlerinden çok da olumlu etkilenmedi. Bitcoin bugün erken saatlerde 52.956 Dolar’a yükseldikten sonra 50.000 Dolar’ın altına düştü.