HaberlerKripto Para Haberleri

McAfee’nin Nişanlısı: ”Elon Musk, Kripto Piyasalarını John’dan Daha Fazla Dalgalandırıyor”

John McAfee'nin nişanlısı, Tweet'leriyle Elon Musk'ın piyasaları çok daha fazla hareket ettirdiğini söyledi.

Siber güvenlik denildiğinde ilk ala gelen isimlerden biri olan John McAfee‘nin nişanlısı Janice McAfee, önemli bir tweet paylaştı.

Janice McAfee, Tesla’nın CEO’su Elon Musk’un attığı Tweet’leriyle piyasaları çok daha fazla hareket ettirdiğini söyledi ve John’un buna benzer faaliyetler yaptığı için hapishanede olmaması gerektiğini ifade etti.

Janice McAfee: Musk Piyasaları Çok Daha Fazla Harekete Geçirdi

Elon Musk 2020’nin sonlarından beri Dogecoin ve Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara dair pek çok paylaşımda bulunmuştu.

Musk, bu paylaşımlara hala devam ediyor. Ünlü milyarderin arttığı tweetlerin etkisini ise artık bilmeyen kalmadı. Dün konuyla ilgili yorum yapan kişi John McAfee’nin nişanlısı Janice McAfee oldu.

John McAfee’nin nişanlısı Elon Musk’ın hapishanede olması gerektiğini söylemedi ancak John’un da ceza almaması gerektiğini savundu. Janice McAfee bu durumu son derece saçma bulduğunu söyledi ve ekledi:

Sadece John McAfee’nin iddianamesine göre, benzer faaliyetlerde bulunmakla suçlandığını söylüyorum, bu yüzden Elon eylemlerinden dolayı hapiste olmadığı için John da olmamalı. “

Şimdi John McAfee aleyhindeki iddianameye bir göz atalım. Belgeye göre, McAfee, kripto para birimi ekibinin danışmanıyla birlikte Manhattan Federal Mahkemesinde dolandırıcılık ve kara para aklama iddiasıyla suçlandı.

İddiaya göre, McAfee ve Watson, yaygın olarak kullanılan bir sosyal medya platformunu (Twitter ) ve yükselen kripto para birimi piyasasındaki yatırımcılar arasında yalanlar kullandılar. Sanık McAfee’nin Twitter hesabını, gerçek, çıkarcı güdülerini gizlemek için yanlış ve yanıltıcı ifadelerle çeşitli kripto para birimlerini lanse eden mesajlar yayınladığı iddia ediliyor. McAfee, Watson ve McAfee’nin kripto para birimi ekibinin diğer üyelerinin, dolandırıcılık planlarıyla mağdur ettikleri yatırımcılardan 13 milyon dolardan fazla para kazandıkları belirtiliyor. Yatırımcılar, yatırım fırsatlarının sosyal medyadan onaylanmasına karşı dikkatli olmalıdır. – Manhattan ABD Savcısı Audrey Strauss

İddialarda manipülasyon vb. eylemlerde geçiyor. Janice McAfee tam da bu nedenlerle Elon Musk’ın da benzer faaliyetler gösterdiğini dile getiriyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu