Max Keizer, yeni bir Latin Amerika ülkesinin BTC’yi yasal ödeme aracı olarak kabul edeceğini söyledi

Max Keizer, yeni bir Latin Amerika ülkesinin BTC’yi yasal ödeme aracı olarak kabul edeceğini söyledi

El Salvador’un Bitcoin’i ülkenin yasal ödeme aracı olarak benimsemesinin ardından, bu girişimi kimin takip edeceği sorusu birçok kişinin aktif olarak tartıştığı bir soru denilebilir. Bununla birlikte, El Salvador’un BTC hamlesinin bir domino etkisi yaratıp yaratmayacağı merak ediliyor.

2021, Bitcoin’in tarihi ve yolculuğu için çok önemli bir yıldı ve tüm dünya, BTC’yi yasal ödeme aracı olarak benimseyen egemen bir ülkeye tanık oldu.

Bu haftanın başlarında, Keizer Report’un sunucusu Max Keiser Kitco News’e çıktı ve 2022 yılına kadar Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak benimseyen başka bir Latin Amerika ülkesinin olacağını dile getirdi:

“Bir Latin Amerika ülkesinin Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak yasallaştıracağını biliyorum, çok eminim”

Keiser, bu yaklaşan duyuruyu doğrulayacak olan iç kaynaklardan kanıtlara sahip olduğunu iddia ediyor. Yerleşik film yapımcısı ve yayıncısı, kökleri bankacılık sisteminin derinliklerinde olan kripto alanında tartışmalı bir isim olarak yer alıyor.

Bununla birlikte, Keizer, dijital para biriminin ana akım popülaritesinden önce kendisini Bitcoin’e sadık bir inanan olarak konumlandırdı. Düzenli olarak çok çeşitli ağlarda görünüyor ve teknik analiziyle birlikte adından sıkça söz ettiriyor.

Kripto para topluluğu, diğer ülkelerin, özellikle de küçük ülkelerin El Salvador’un ayak izlerini takip etmesini bekliyordu. Hatta ünlü JPMorgan bankası bile, Bitcoin El Salvador‘da yasal bir ödeme aracı statüsüne sahip bir para birimi haline geldiğinde sözde domino etkisi olasılığının olduğunu savundu.