Bitcoin HaberleriHaberler

Mawson, Bitcoin Madencilik Kapasitesini 300 MW Arttıracak

Mawson, Georgia eyaletindeki madencilik kapasitesini 300 megawatt'a (MW) kadar genişletiyor.

ABD’de halka açık bir Bitcoin madencilik firması olarak faaliyet gösteren Mawson Infrastructure Group, Georgia eyaletindeki tescilli madencilik kapasitesini 300 megawatt’a (MW) kadar genişletiyor.

Mawson, genişleme planlarını bugün açıkladı ve ölçeğin Georgia’nın tescilli hash oranını 2021 ve 2022‘nin sonuna kadar sırasıyla 2.000 PH/s ve 5.000 PH/s’ye çıkarmasına izin vereceğini söyledi.

Mawson’ın baş ticari sorumlusu Nick Hughes Jones yaptığı açıklamada, Georgia eyaletinde devam eden genişleme çalışmalarının faaliyete geçtiğini söyledi.

Avustralya merkezli şirketin Georgia eyaletine ek olarak kendi ülkesinde de tesisleri var. Mawson, geçen hafta, Canaan’ın en yeni nesil madencilik ekipmanından 17.352 adet satın alma anlaşması yaptığını duyurdu.

Bu, Nisan ayında Canaan’dan ön sipariş verdiği 11.760 madencilik makinesine ek bir sipariş oldu. Ön siparişlerin 2021 ve 2022 boyunca Mawson’ın ABD ve Avustralya’daki tesislerine gönderilmesi bekleniyor.

Bitcoin’in mevcut fiyatı ve zorluğunda, Canaan’ın en yeni nesil ekipmanlarıyla, kWh başına 0,04 dolarlık bir enerji maliyetiyle yaklaşık %90‘lık bir brüt kar marjı getirmesi planlanıyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu