Maven 11 Capital İkinci Kripto Para Yatırım Fonunu 120 Milyon Dolardan Kapattı

Maven 11 Capital İkinci Kripto Para Yatırım Fonunu 120 Milyon Dolardan Kapattı

Amsterdam merkezli bir kripto yatırım şirketi olan Maven 11 Capital, bir duyuruya göre toplam 120 milyon dolarlık ikinci risk sermayesi fonunu kapattı.

Maven ekibi, başta DeFi protokolleri ve Web3 uygulamaları olmak üzere 28 yatırım yaptı.

Maven, 2017’den beri girişim yatırımı yapıyor ve iki fonu aracılığıyla Celestia, Qredo, Naym Technologies, Spectral Finance, Merit Circle, Maple Finance, Anoma ve Zapper gibi projelere destek verdi.

Maven 11 Capital’in ortağı Balder Bomans, şirketin hem tokenlere hem de öz sermayeye yatırım yaptığını söyledi.

Ancak, “tokenlerin bu varlık sınıfının gelişimi açısından gidilecek yer olacağına çok güçlü bir şekilde inandığını” da sözlerine ekledi.

Artan sayıda kripto para yatırım firması gibi Maven de desteklediği protokollerin büyümesine yardımcı olma konusunda aktif bir rol oynuyor.

Örneğin, sözleşmeleri blok zincir teknolojisi ile desteklenen kredi verenler ve kredu alanlar koleksiyonunu yönetmeyi gerektiren Maple Finance için bir ‘havuz delegesi’ olarak hareket ediyor.

Bizans, “Bir risk sermayedarı olarak, modelimizin önümüzdeki yıllarda büyük ölçüde değişeceğini düşünüyoruz.” Dedi.

Maven’in ilk fonunun sermayesi öncelikle zengin bireylerden gelirken, ikinci aracı aynı zamanda kripto girişimcileri ve aile ofisleri gibi kurumlar tarafından sağlanan parayı da yönetiyor.

Bu sermayenin nereye yönlendirileceği konusunda Bomans, Maven’in DeFi’nin finansal piyasaları daha verimli hale getirme yeteneği konusunda iyimser olduğunu vurguladı.

Ayrıca, takas edilemeyen token (NFT) firmalarına yakından bakıyor ve NFT destekli krediler için zaten yatırım yaptı.