Mason Resources Lac Guéret mülkünü NMG’ye satıyor

Mason Resources Lac Guéret mülkünü NMG’ye satıyor

TORONTO – Mason Resources Inc. (TSXV: LLG) (OTCQX: MGPHF), Uatnan Madencilik Projesinin geliştirilmesi için planlanan Lac Guéret Mülkünü satmak üzere Nouveau Monde Graphite Inc. (NYSE: NMG) (TSXV: NOU) ile bir muahede imzaladı. Süreç sonucunda Mason, 6 milyondan fazla NMG ismi payı ve projenin ticari üretime başlamasıyla birlikte nakit ödeme alacak.

Mason, 21 Ocak 2024 tarihli varlık satın alma muahedesine nazaran Lac Guéret Mülkünün zımni piyasa kıymetine nazaran %143’lük bir prime ve NMG’nin proforma ihraç edilmiş ve tedavüldeki ismi paylarının %9,25’ine denk gelen 6.208.210 ismi NMG payı elde edecek. Ayrıyeten Mason, Uatnan Madencilik Projesi ticari üretime başladığında 5 milyon dolar nakit alacak.

Mason’ın hissedarlarının, şirketin süratle ilerlediği bir devirde NMG’nin kıymetli paydaşları haline gelerek bu mutabakattan yarar sağlamaları bekleniyor. Bu stratejik atak, Mason’a NMG’nin Panasonic Energy Co. Ltd. üzere önde gelen batarya ve elektrikli araç üreticileriyle olan ticari faaliyetlerine maruz kalmasını sağlayacak ve Mason’ı, bilhassa Çin’in son ihracat kısıtlamalarının akabinde grafit fiyatlarında öngörülen artıştan faydalanacak formda konumlandıracaktır.

Standart kapanış şartlarına tabi olan sürecin 31 Ocak 2024 tarihinde yahut öncesinde tamamlanması bekleniyor. Süreç tamamlandığında, iki şirket ortasındaki evvelki mutabakatların yerini alacak ve feshedilecektir.

Nouveau Monde Graphite, Québec, Kanada’da lityum-iyon ve yakıt hücresi pazarlarına hizmet eden tam entegre bir karbon-nötr pil anot materyali kaynağı kurmayı amaçlıyor. Mason, Lac Guéret Mülkünü elden çıkarırken, grafen üretimine odaklanan Black Swan Graphene Inc. şirketinin en büyük hissedarı olmaya devam ediyor.

İşlemin mali danışmanı Paradigm Capital Inc. olup, hukuksal işler Davies Ward Phillips & Vineberg LLP tarafından yürütülmektedir. Bu atak, Québec’in global grafit sanayisindeki pozisyonunu güçlendirmek ve sürdürülebilir güç ihtilalini ilerletmek için değerli bir adım olarak görülüyor.

Bu makale Mason Resources Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın takviyesiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kural ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR