HaberlerKripto Para Haberleri

Milyarder Mark Cuban, ABD Altyapı Yasasının Kripto Para Sektörünün Büyümesini Engelleyebileceğini Söyledi

Eski bir kripto para eleştirmeni olan milyarder yatırımcı Mark Cuban, 1 trilyon dolarlık altyapı yasasının sektörü boğabileceğini dile getirdi.

Washington Post’a konuşan milyarder Mark Cuban, ABD altyapı yasasındaki kripto para hükmünün kripto paraları boğabileceğini ve bunun “1995’te e-ticareti durdurmak” gibi olacağını iddia etti:

Bu büyümeyi durdurmak, insanlar kredi kartı dolandırıcılığından korktukları için 1995 yılında e-ticareti durdurmaya eşdeğer olacaktır.

Cuban, bunun aynı zamanda onlarca yıl önce web sitelerinin oluşturulmasını düzenlemeye benzeyeceğini de sözlerine ekledi, çünkü “bazı insanlar başlangıçta bunların karmaşık olduğunu düşündüler ve ne anlama geldiğini anlamadılar” dedi.

Senato’nun altyapı yasasında yer alan kripto para vergi hükmü, dijital varlıkların başka bir kişi adına transferini gerçekleştiren herhangi bir hizmeti düzenli olarak sağlamaktan sorumlu olarak tanımlayan geniş bir “komisyoncu” tanımına sahip.

Blockchain Derneği, Coinbase, Coin Center, Ribbit Capital ve Square ortak bir  açıklamada , “kripto para teknolojisine uygulanması zor gereksinimler” getireceği için altyapı yasasında yer alan dil konusundaki endişelerini dile getirdi.

Mark Cuban‘ın sözleri, giderek artan sayıda kripto para birimi endüstrisi savunucusuna katıldığını gözler önüne seriyor. İngiliz Virgin Adaları merkezli kripto borsası Bitfinex’in CEO’su Forbes Paolo Ardoino şunları söyledi:

Tasarı, ülkedeki kripto para birimi işlemlerini küçültme potansiyeline sahip.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu