Manchester City Kripto Pazarına Girecek mi?

Manchester City Kripto Pazarına Girecek mi?

Manchester City Dolandırılacak mıydı?

Premier Lig futbol kulübü Manchester City gibi bir organizasyonun kripto alanında nispeten bilinmeyen bir şirketle ortaklığını kamuoyuna duyurması ve ardından açıklama yapmadan hızla geri çekilmesi alışılmadık bir durum.

İngiltere Premier Ligi futbol kulübü Manchester City, sözleşme imzalamadan önce gerekli şartları yerine getirmediği için bir başlangıç kripto firmasıyla olan ortaklığını askıya aldı.

Daily Mail muhabiri Jack Gaughan‘a göre, Manchester City şu anda kulübün 12 Kasım’da anlaşma imzaladığı kripto şirketi 3key Technologies hakkında “daha fazla bilgi edinmeye çalışıyor”.

Bununla birlikte, The Guardian tarafından bildirildiği üzere çevrimiçi aramaların, şirket yöneticilerinin neredeyse hiçbir dijital ayak izine rastlanmadığı ve verilen bilgilerin görünüşte doğrulanamaz gibi olduğunu ortaya çıkarmasından sonra Manchester City’nin anlaşmadan çekildiği bildiriliyor. Cointelegraph, duyuruda 3key’in baş pazarlama sorumlusu olarak adlandırılan Ryan Hodder‘ın iletişim bilgilerini bulamadı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Taraftar Token Platformu Socios, New England Patriots’ın Arkasındaki Yönetim Şirketiyle Anlaşma İmzaladı

Guardian muhabiri Paul MacInnes, “Doğrulanmış bilgiye en yakın kişi, 3Key’in “baş büyüme stratejisti” Jacob Caine olan veya olmayabilen, kareli takım elbiseli kızıl sakallı bir adamın fotoğrafıdır” dedi.

3key’in DeFi alanında yasal hizmetler sunan bir şirket olması ve üst düzey yöneticilerinin çevrimiçi ortamda düşük bir profil tutmayı seçmesi mümkün olsa da, mevcut bilgilerin eksikliği şüphe taşıyor. Aktör Steven Seagal ve boks organizatörü Floyd Mayweather da dahil olmak üzere, 2018 ICO patlaması sırasında birçok yüksek profilli isim dolandırıcılık token projelerini teşvik etmek için kandırıldı. Bununla birlikte, Premier Lig futbol kulübü gibi bir organizasyonun kripto alanında nispeten bilinmeyen bir şirketle ortaklığını halka açık bir şekilde duyurması ve ardından açıklama yapmadan hızla geri çekilmesi alışılmadık bir durum.

Forbes‘a göre Manchester City’nin 4 milyar dolarlık tahmini değeriyle dünyanın en değerli altıncı futbol kulübü olduğu bildiriliyor. 3key anlaşmasının dışında kulüp, Mart ayında, Chiliz blok zincirinde bir hayran tokeni başlatmak için hayran katılım platformu Socios.com ile ortaklık kurduğunu da duyurmuştu.