Manchester City, Kripto Borsası OKX ile Milyon Dolarlık Anlaşma Duyurdu

Manchester City, Kripto Borsası OKX ile Milyon Dolarlık Anlaşma Duyurdu

Manchester City kripto ateşini körüklüyor.

Bugün, Premier Lig şampiyonluğuna sahip İngiltere’nin en büyük kulübü Manchester City, OKX‘i resmi kripto para birimi değişim ortağı olarak adlandıran çok yıllı bir anlaşma duyurdu. OKX’in spor dünyasına ilk adımı olan anlaşma, Manchester City’nin erkek ve kadın takımlarının yanı sıra espor operasyonlarını da kapsayacak. Hem Manchester City mekanlarının, 55.000 kişilik Etihad Stadyumu‘nun hem de 7.000 kişilik kapasiteli Akademi Stadyumu‘nun yanı sıra gelecekteki projelerde işbirliğini içerecek.

Mali şartlar açıklanmadı; ancak bir kaynak Forbes‘a, dünyanın en değerli altıncı futbol takımı olan kulüple 4 milyar dolarlık anlaşmanın yıllık milyonlarca dolar aralığında olduğunu söyledi. Endüstri, ana akım izleyicilerle bir varlık oluşturmaya çalışırken, spora para akıtan bir dizi kripto desteğinin en sonuncusu.

Geçen yıl, FTX Miami Heat‘in arenasının isim hakları için 19 yıl için 135 milyon dolarlık bir anlaşmayı kabul ederken, Crypto.com önümüzdeki 20 yıl boyunca Staples Center takma adının yerine 700 milyon dolardan fazla para harcadı. Yakın tarihli bir Nielsen raporu, sporda kripto harcamalarının 2026 yılına kadar 5 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Güney Kore Kripto Borsaları Rus Tabanlı IP Adreslerini Engelledi

CoinMarketCap.com‘a göre OKX, son 24 saatte 20 trilyon dolardan fazla kripto işleminde el değiştiren, türev işlem hacmine göre ikinci en büyük kripto borsası. 2017 yılında, blok zinciri şirketi OK Group ile ilgili bir özsermaye birleşmesine ilişkin bildirilen bir soruşturmanın ardından 2020 yılında masumiyetini kamuya açıklayan, zor durumdaki kripto girişimcisi Star Xu tarafından kuruldu. Bu yıla kadar OKEx olarak adlandırılan OKX, Seyşeller Cumhuriyeti merkezlidir ve 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Ocak ayında şirket, platformundaki toplam ticaretin 2021 boyunca %700 büyüdüğünü söyledi.