Bitcoin HaberleriHaberler

Hackerlar Malta’da Instagram Hesaplarına Saldırıyor ve Bitcoin Fidye İstiyor

Bilgisayar korsanları, Malta'daki Instagram hesaplarının kontrolünü ele geçiriyor ve erişimin yeniden sağlanması için Bitcoin fidye ödenmesini talep ediyor.

Malta’da yaşayanların Instagram hesapları son zamanlarda bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğruyor.  Çevrimiçi davetsiz misafirler, erişimlerini yeniden sağlamak için özellikle kullanıcılardan Bitcoin fidye vermeleri konusunda ısrar ettiler.

Hackerlar Bitcoin Fidye Konusunda Israr Ediyor

Bitcoin ve kripto para birimlerinin çoğu, fiyat olarak son birkaç ayda yükselişini sürdürüyor. Pek çok şirket ve nüfuz sahibi kişi ya onlara yatırım yaptı ya da potansiyellerini fark etti.

Bitcoin fidye
Bitcoin fidye

Bununla birlikte, Bitcoin ve altcoinlerin hızla yükselen değeri, her zaman kurbanları arayan çevrimiçi bilgisayar korsanlarının da dikkatini çekmiştir.

Lovein Malta , Akdeniz adasında böyle bir aldatmaca olduğunu bildirdi . Edinilen bilgiye göre yabancı saldırganlar, birçok küçük işletme sahibinin ve sosyal platformun günlük kullanıcılarının Instagram hesaplarını hackledi.

Bilgisayar korsanları, erişimlerini geri kazanmak için birincil kripto para biriminde ödeme yapılmasını talep ettiler.

Yerel makamlara göre, saldırganlar Türkiye’de yaşıyor ve son birkaç aydır Maltalı kurbanların peşindeler. Öte yandan polis, dolandırıcılığın peşinde olmasına rağmen, suç operasyonunun nerede olduğunu şimdiye kadar teyit edemedi.

Malta’daki mevcut planın durumu belirsiz ve oldukça riskli olmaya devam ediyor çünkü Instagram’ın kendisi bile ada ulusunun yetkilileriyle henüz bir işbirliği yapmadı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu