Bitcoin HaberleriHaberler

Malezyalı Yetkililerden Büyük Operasyon: 400’den Fazla Bitcoin Madencilik Makinesine El Konuldu

Malezya polisi Cuma günü 7 iş yerine baskın düzenledi.

Malezya polisi, toplam değeri 45 milyon dolara yakın Bitcoin madencilik teçhizatı ele geçirdi. Polisin 7 mekana eş zamanlı baskın yaptığı bildirildi.

Yapılan baskınlar sonucunda 4 şüpheli göz altına alındı. Komiser Yardımcısı (ACP) Soffian Santong, baskınların Cuma günü 23.30‘dan 03.00‘e kadar düzenlendiğini belirtti.

7 İşyerine Baskın Yapıldı

Soffian ,aynı gün erken saatlerde Jelutong’daki 3 mülke baskın düzenlendiğini, şüpheliler sorgulandıktan sonra 4 operasyon daha yapıldığını ifade etti.

Yapılan açıklamada madencilik cihazlarına ek olarak dört bilgisayara, 11 yönlendiriciye, dört modeme ve on fana el konulduğu söylendi.

İlk soruşturma, dört tesisin tamamının Bitcoin madenciliği faaliyetleri için elektrik çaldığını ortaya koydu . Komiser Yardımcısı, sorgulanan şüphelilerin temizlikçi olduklarını iddia ettiklerini ve iki ay önce çalışmaya başladıklarını açıkladı. 

Fakat, baskın esnasında dört işyerinin tamamında yapılan kontrollerde, mülklere yasadışı olarak elektrik çekildiğine dair kanıt bulundu.

Malezya’nın çok uluslu elektrik şirketi Tenaga Nasional Berhad (TNB), elektrik hırsızlığı nedeniyle son iki ayda yaklaşık 102 milyon dolar zarar olduğunu bildirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu