Bitcoin HaberleriHaberler

Malezya Polisinin Silindirle 1.069 Bitcoin Madencilik Cihazını Ezdiği Video Viral Oldu!

1.000'den fazla bitcoin madencilik makinesininin imha edildiği video sosyal medyanın gündemine oturdu.

Bugün Twitter’da viral hale gelen bir video, başlangıçta birçok kişinin bu kadar önemli sayıda Bitcoin madenciliği ekipmanını kimin ve nerede yok edeceğini merak etmesine neden oldu. İmha işlemini yapanın Malezya polisi olduğu ortaya çıktı.

Yerdeki yüzlerce Bitcoin ASIC makinesini ezen bir buharlı silindiri gösteren video, ilk olarak bu sabah Çin kripto para topluluğu arasında dolaşmaya başladı.

Bazıları başlangıçta, videonun arka planının tam olarak nerede olduğunu anlamanın zor olması nedeniyle olayın Çin veya Latin Amerika’da gerçekleştiğini öne sürdü.

Ancak Malezya medya kuruluşu The Star’ın paylaştığı bir rapora göre, Malezya’nın Miri kentindeki polis, bir elektrik hırsızlığına ilişkin son baskından ele geçirilen toplam 1.069 Bitcoin madencilik cihazını ele geçirdi.

Rapora göre, Miri polisi, Şubat ve Nisan ayları arasında ortak bir operasyon gerçekleştirerek, Bitcoin madenciliği yapmak için kaçak elektrik kullandıkları iddiasıyla sekiz kişiyi tutukladı. Yaklaşık 1,25 milyon dolar değerindeki Bitcoin madencilik ekipmanına daha sonra el konuldu.

Başka bir yerel medya kuruluşu, polisin bitcoin madencilik cihazlarını ezdiğini gösteren farklı bir açıya sahip başka bir video klip yayınladı.

[affiliate_news2 id=”4006″]

Cambridge Alternatif Finans Merkezi tarafından derlenen en son Bitcoin madenciliği haritasına göre Malezya, bu yıl Nisan ayı itibariyle Bitcoin’in toplam ağ hash oranının yaklaşık %4‘ünü oluşturuyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu