HaberlerKripto Para Haberleri

MakersPlace NFT Platformu Son Finansman Turunda 30 Milyon Dolar Topladı

NFT alanı genişlemeye devam ediyor ve pazar yerleri bu avantajlardan yararlanıyor.

San Francisco merkezli NFT pazarı Makersplace, son finansman turunda 30 milyon dolar topladı. Şirket, Beeple’ın Mart ayında platformda bir sanat eserini açık artırmaya çıkarmasıyla tüm dikkatleri üzerine topladı.

Beeple parçası rekor bir fiyatla en pahalı NFT’lerden biri olarak 69 milyon dolara satıldı. Şirket, fonların ek işe alımlara ve ticari operasyonları ölçeklendirmeye gitmesini planlıyor.

Halihazırda NFT pazarının arkasında çok sayıda büyük iş adamı ve şirket bulunuyor. Bu yatırım oturumunun toplantısında Uncork Capital, Draper Dragon Digital Assets, 9Yards Capital, Next Play Ventures, Coinbase Ventures ve Sony Music Entertainment’ın yer aldı.

Oturumu Bessemer Venture Partners ve Pantera Capital yönetti. 2018 yılında kurulan şirketin şu anda 17 çalışanı bulunuyor.

Bu fonlar Makersplace’in genişlemesini sağlayacak. Ek olarak Makersplace, hem Ethereum hem de ABD doları olarak kripto para kabul eden ilk NFT pazarı olarak biliniyor.

MakersPlace, bu alanda öne çıkan tek platform değil. Geçen ay, dünyanın en büyük NFT pazarı olan OpenSea de ticaret hacminde büyük bir artış gördü.

Geçen hafta, büyük çevrimiçi pazar yeri Alibaba da kendi NFT pazarını duyurdu. Çin’deki kripto para baskılarına rağmen, ülkedeki meraklıların bu alana ilgisi devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu