Madagaskar Time, Hayır Kurumlarına Fon Sağlamak İçin Kendi Kripto Parasını Piyasaya Sürdü

Madagaskar Time, Hayır Kurumlarına Fon Sağlamak İçin Kendi Kripto Parasını Piyasaya Sürdü

Yeni başlatılan bir girişim olan Madagascar Time Limited, hayır amaçlı yeni bir kripto para biriminin lansmanını duyurdu

Projenin kripto para birimi olan $TIME, küresel ölçekte iklim değişikliği ve yoksullukla mücadeleye yardımcı olmak için hayata geçirildi.

Madagaskar’daki ekip, kurucu ortaklar Raymond Mullens, Armand Iancu, Ryan Bishop ve Corey Blanchette’den oluşuyor. Dünyanın dört bir yanından gönüllüler ve stajyerlerden oluşan bir ekiple birlikte, kripto parayı olumlu değişimi etkilemek için kullanıyorlar. 

Madagaskar Time’ın web sitesine göre, Madagaskar’ın iklime karşı savunmasızlığı ve azalan nüfusunu temsil etmek için logo olarak bir lemur kullanılıyor.

Şirketin açıklamalarına göre kripto para birimine verilen $TIME adı, gezegeni kurtarmak ve gelecek nesillerin hayatlarını korumak için acil eylem ihtiyacının altını çizmek adına verildi.

Ekip, bir yandan meraklı topluluğu için eğlence ve oyunlar sağlarken, diğer yandan olumlu değişimi yönlendirmek adına bir hedef belirledi.

Şirket ilerleyen zamanlarda, hayır kurumları için satın alınabilen ve takas edilebilen lemur tabanlı NFT avatarları etrafında oyunlar yaratmayı ve pazarlamayı planlıyor.

Proje, 1 Temmuz’dan bu yana hayır kurumlarına 30.000 dolardan fazla bağış yaptı. Bağışlar dünya çapında Türkiye, Çin ve Yunanistan gibi yerlere de gidiyor.

Madagascar Time projesi eğitim, yoksulluk, çocukların tıbbi ihtiyaçları ve vahşi yaşamın korunması gibi sosyal konulara odaklanıyor.